Головна Новини Суспільство Війна з Росією Коаліція охочих: які країни можуть відправити миротворців в Україну
commentss НОВИНИ Всі новини

Коаліція охочих: які країни можуть відправити миротворців в Україну

Військовий аналітик пояснив, що "коаліція охочих" дасть змогу ухвалювати деякі колективні рішення не під парасолькою НАТО

3 березня 2025, 22:25
Поділіться публікацією:

 Серед держав-членів НАТО сформувалася так звана "коаліція охочих", яка має намір направити свої війська в Україну у статусі миротворців після досягнення припинення вогню. Очолюють ініціативу Велика Британія та Франція.

Коаліція охочих: які країни можуть відправити миротворців в Україну

Миротворці в Україні (фото з відкритих джерел)

За даними Sky News, були визначені країни, які можуть стати частиною цієї коаліції, а також ті, що вирішили утриматися від участі в ній.

Зокрема, британський прем'єр-міністр Кір Стармер порушив цю тему під час саміту щодо України, який проходив 2 березня в Лондоні. Основна концепція ідеї полягає у введенні миротворчих контингентів з країн Європи та НАТО, які повинні запобігти можливості переозброєння Росії та її майбутніх агресивних дій.

Як зазначено у матеріалі, Стармер повідомив, що кілька європейських країн уже висловили бажання долучитися до цієї ініціативи. Франція, Велика Британія та Україна працюють над мирною угодою, яку планують представити американському уряду. Країни, які погодяться діяти в цьому напрямку, сформують "коаліцію охочих".

Зазначається, що держави-учасниці цієї коаліції зможуть розмістити свої підрозділи на українській території, якщо буде досягнуто режим припинення вогню.

Військовий аналітик Майкл Кларк пояснив, що такий формат співпраці є необхідним, оскільки серед членів НАТО є країни, які можуть заблокувати подібні рішення. Зокрема, він згадав Словаччину та Угорщину, які, за його словами, накладатимуть вето на будь-які ініціативи, що суперечать інтересам Кремля. Така ж ситуація може скластися і в межах Європейського Союзу.

У матеріалі зазначено, що створення окремої коаліції дозволить групі держав діяти незалежно від НАТО, уникнувши можливих перешкод з боку країн, які не підтримують цю ініціативу або не хочуть брати у ній участь.

За словами Кларка, Стармер обережно коментував список потенційних учасників "коаліції охочих". Однак він наголосив, що Британія та Франція, які виступили ініціаторами, напевно долучаться до цього об’єднання.

Крім того, експерт нагадав, що саме ці дві країни є єдиними в Європі, які мають ядерну зброю.

Кларк також припускає, що приєднатися до ініціативи можуть країни Балтії – Литва, Латвія та Естонія. Він не виключає, що до них може долучитися й Фінляндія, зважаючи на те, що всі чотири держави є членами НАТО та мають спільні кордони з Росією.

Серед потенційних учасників коаліції він також називає Італію, хоча зазначає, що минулого тижня прем’єр-міністр країни Джорджа Мелоні мала розбіжності з французьким президентом Емманюелем Макроном щодо питання відправки миротворців.

Ще одним можливим членом "коаліції охочих" може стати Канада. Як зазначив Кларк, канадський прем’єр-міністр Джастін Трюдо раніше заявляв, що його уряд розглядає різні способи підтримки України.

Водночас аналітик переконаний, що Польща, Іспанія та Німеччина навряд чи надішлють своїх військових у рамках миротворчої місії.

Щодо Польщі, то, за його словами, вона має одну з найпотужніших армій у Європі та планує збільшити витрати на оборону до 4,7% ВВП у 2025 році, що значно перевищує стандарт НАТО. Однак водночас країна має довгий кордон з Україною та Білоруссю і занепокоєна власною безпекою.

Підтвердженням цьому є заява прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска, який у лютому запевнив, що його країна не відправлятиме війська в Україну. Проте він додав, що Варшава й надалі підтримуватиме Київ у логістичному та політичному аспектах, а також допомагатиме тим державам, які готові надати Україні гарантії безпеки.

Іспанія також поки що не розглядає можливості участі в миротворчій місії. Як повідомляє видання, глава МЗС країни Хосе Мануель Альбарес минулого місяця заявив, що "зараз ще занадто рано" говорити про відправку військ в Україну. Окрім цього, уряд Іспанії стикається з внутрішніми проблемами та витрачає на оборону лише 1,28% ВВП, що значно нижче цільового показника НАТО в 2%.

Щодо Німеччини, то питання її можливої участі в коаліції залишається відкритим. Канцлер Олаф Шольц, який завершує свої повноваження, раніше категорично виключав можливість відправлення німецьких військ в Україну. Позиція його ймовірного наступника Фрідріха Мерца з цього приводу поки що невідома.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Британія збирає коаліцію, щоб забезпечити будь-яку мирну угоду в Україні Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер підтвердив плани щодо створення "коаліції охочих"  для забезпечення будь-якої мирної угоди в Україні., підкресливши, що Сполучене Королівство відіграватиме провідну роль у цьому процесі.

 Він додав, що не всі країни зможуть долучитися до "коаліції охочих", але поважає позиції тих, хто не може надати військову підтримку.
 Велика Британія готова посилити свою участь, надаючи військовий контингент і авіацію разом із іншими партнерами. Стармер також уточнив, що на нещодавньому європейському саміті було досягнуто домовленості продовжувати надання військової допомоги Україні та посилювати економічний тиск на Росію. Крім того, було наголошено на важливості участі України у будь-яких мирних переговорах.

 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини