Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Президент України Володимир Зеленський не виключив можливості участі Китаю в мирних переговорах, проте наголосив, що за столом перемовин мають бути лише ті, хто готовий взяти на себе відповідальність за гарантії безпеки, підтримку України та припинення російської агресії. Про це він заявив 17 лютого під час спілкування з журналістами.
У Китаї змінили свою позицію щодо війни в Україні (фото з відкритих джерел)
"Щодо Китаю. Дивіться, ми ж завжди говорили, що ми готові мати присутність серйозних гравців. Але за столом перемовин в цей момент будуть ті, хто готові взяти на себе відповідальність як гарантій безпеки, так і допомоги, так і зупинення Путіна, так і інвестування у відновлення України", – зазначив президент.
Він підкреслив, що Китай почав проявляти інтерес до тиску на президента Росії Володимира Путіна з метою завершення війни.
Зеленський також повідомив, що зустріч між Ігорем Сибігою та Ван Ї була важливою, і в ній брав участь глава Офісу президента Андрій Єрмак. Він наголосив на необхідності діалогу з китайським керівництвом, оскільки це може сприяти тиску на Путіна для припинення війни. За його словами, вперше помітна реальна зацікавленість Китаю у цьому процесі.
Президент припустив, що увага Пекіна могла бути викликана загальним прискоренням дипломатичних процесів. Він також підкреслив, що Україна не може відмовлятися від допомоги з боку інших країн, особливо держав Глобального Півдня, якщо вони готові чинити тиск на Росію для завершення війни.
"Тому я вважаю, що це важлива зустріч. За цією зустріччю може бути продовжений діалог на іншому рівні", – підсумував глава держави.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали по те, що Китай і Бразилія виступили зі спільною заявою щодо завершення війни в Україні. Глава МЗС Китаю Ван Ї та головний зовнішньополітичний радник президента Бразилії Селсо Аморім на зустрічі в рамках Мюнхенської безпекової конференції висловили готовність допомогти у політичному вирішенні "української кризи".
Про це повідомили в китайському Міністерстві закордонних справ, зазначивши, що Китай та Бразилія повністю підтримують діяльність групи "Друзі миру", яка підтримує так званий "китайсько-бразильський консенсус із шести пунктів" для мирного врегулювання ситуації в Україні. Вони також заявили про намір і надалі активно сприяти політичному процесу.Новини