Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Переговори в Лондоні, які спочатку позиціонувалися як один із ключових етапів мирного процесу, зазнали зниження статусу після того, як Україна офіційно передала своїм міжнародним партнерам документ із чіткою умовою: жодні обговорення територіальних питань не розглядатимуться до повного і безумовного припинення вогню. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела, знайомі з перебігом перемовин.
Переговори у Лондоні (фото з відкритих джерел)
Згідно з оприлюдненою інформацією, Україна передала цей документ європейським партнерам 22 квітня. У Вашингтоні цей крок викликав стурбованість — у США припускають, що позиція Києва може суперечити попереднім неофіційним домовленостям між США та Росією.
Особливе невдоволення викликала відмова України приймати окремі пункти, запропоновані спеціальним представником президента США Стіва Віткоффа. Зокрема, мова йде не лише про статус Криму, а й про інші потенційні компроміси, які, за задумом американської сторони, могли б пришвидшити завершення війни.
Вашингтон наполягає на тому, аби Україна та Європа погодилися визнати контроль Росії над приблизно 20% української території, включно з Кримом. Офіційний Київ категорично відкидає такі пропозиції, наголошуючи: не може бути й мови про будь-які поступки, поки з боку РФ тривають бойові дії.
Своєю чергою, Росія вимагає зняття санкцій ЄС до завершення переговорів, проте європейські країни відмовляються від подібного кроку. Це створює додаткові перепони у досягненні хоча б проміжного консенсусу.
Попри складності, дипломатична робота не припинилася. У Лондоні пройшли зустрічі між міністрами закордонних справ і оборони Великої Британії — Девідом Леммі та Джоном Хілі — з українськими колегами. Також відбулася розмова Хілі з Кітом Келлогом, ще одним американським спецпредставником у переговорах щодо України.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Трамп жорстоко розкритикував заяву Зеленського. Президент США Дональд Трамп різко розкритикував заяву Володимира Зеленського про те, що Україна ніколи не визнає окупацію Криму. Він вважає такі слова небезпечними і такими, що ускладнюють шанс на припинення війни.
Трамп заявив, що ситуація для України дуже серйозна. За його словами, Зеленський має зробити вибір — або йти до миру, або продовжувати війну ще три роки, поки країна не втратить усе.Новини