Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Після розмови між президентом США Дональдом Трампом та російським диктатором Володимиром Путіним зросли побоювання, що Вашингтон може відмовитися від активної участі у мирному процесі між Україною та РФ, повідомляє BBC.
Дональд Трамп. Фото: СNN
Видання зазначає, що ймовірність запровадження нових санкцій проти Москви також істотно зменшилася.
Трамп після діалогу заявив, що "конфлікт має бути врегульований виключно між двома сторонами", а переговори мають розпочатися якнайшвидше. Ці слова можуть свідчити про можливий вихід США з переговорного процесу.
Пізніше, втім, Трамп додав, що поки не відкидає ролі посередника, проте згадав про "червону лінію в голові", яку не захотів конкретизувати.
У матеріалі зазначено, що ймовірна відмова США від посередництва може потягнути за собою і припинення військової та розвідувальної підтримки України. У такому разі Росія, яка має більше ресурсів, лише виграє від ослаблення американської присутності.
Президент України Володимир Зеленський закликав Сполучені Штати залишатися залученими.
Журналісти також звернули увагу на зміну риторики Трампа щодо санкцій. Якщо раніше він обіцяв економічний тиск на РФ, то нині заговорив про можливі торговельні угоди й інвестиції в російську економіку, вважаючи це шляхом до миру. Про санкції щодо енергетики та банківського сектору він не згадав зовсім.
У підсумку, BBC наголошує, що після розмови лідерів США та Росії, а також нових атак РФ на українські міста, жодних реальних зрушень до припинення війни не спостерігається.
Портал "Коментарі" писав, що після телефонної розмови з Дональдом Трампом президент Росії Володимир Путін вийшов із пропозицією щодо підписання меморандуму з Україною, який нібито має наблизити завершення бойових дій. Проте, як зазначає політолог Ігор Чаленко, очільник Центру аналізу та стратегій, подібна ініціатива несе для Києва серйозні ризики.
Новини