Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Продажі російської нафти до Індії у травні підстрибнули до рекордних майже 1,8 млн барелів на добу. Це найвищий показник за останні 10 місяців.
Російська нафта. Фото: з відкритих джерел
Посилаючись на інформацію трейдерів, Reuters зазначає, що стійкий попит на легкі російські сорти нафти з боку Індії збережеться і в липні, оскільки індійські нафтопереробні заводи замовили минулого тижня більше 10 партій нафти сорту ВСТО, які завантажуватимуть з червня.
Рекордні закупівлі російської нафти відбулися напередодні запровадження санкцій ЄС та Великобританії проти "тіньового флоту" нафтових танкерів та фінансових компаній Москви.
Аналітики вважають, що Індії запропонували більше нафти сорту ВСТО, оскільки китайські державні компанії продовжують уникати нафти санкцій, а квоти на нафту обмежені для китайських незалежних нафтопереробників. Постачання сировини відбулося в рамках довгострокового контракту з державною компанією "Роснефть".
Експерти додають, що російська нафта сорту ВСТО доступна на ринку у великій кількості.
Читайте також на порталі "Коментарі" — країни Великої сімки готують тарифи на імпорт дешевих товарів із Китаю. Також представники G7 обговорюють можливе зниження стелі цін на російську нафту. Таким анонсом поділився міністр фінансів Канади Франсуа-Філіп Шампань на відкритті зустрічі G7.
Зустріч міністрів фінансів країн "Великої сімки" відбувається у канадському місті Банф. За словами Шампаня, на порядку денному стоїть можливе запровадження тарифів на надлишковий імпорт дешевих товарів із Китаю.
За його словами, учасники зустрічі шукають шляхів, як обмежити надмірний китайський експорт. Країни Заходу звинувачують китайські платформи, такі як Temu та Shein у насиченні ринку дешевими товарами низької якості, що шкодить місцевому виробництву. Як зазначає видання, Євросоюз може запровадити фіксоване мито за невеликі посилки з-за кордону. Франція вже виступає за такі збори, подібні заходи розглядають також Великобританія та Японія.
Новини