Головна Новини Суспільство Війна з Росією Хто провалив мобілізацію в Україні: чому люди відмовляються йти у військо
commentss НОВИНИ Всі новини

Хто провалив мобілізацію в Україні: чому люди відмовляються йти у військо

Військові дуже втомилися та ображені через ставлення тилу

сьогодні, 09:34 comments1218
Поділіться публікацією:

Однією з кричущих проблем на фронті є брак піхоти. Відтак виникає чимало питань до якості мобілізації, коли військо потребує поповнення, а ТЦК не встигають виконувати плани. Чи можна сказати, що в Україні провалена мобілізація? Чому її багато хто називає не ефективною? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.

Хто провалив мобілізацію в Україні: чому люди відмовляються йти у військо

Мобілізація в Україні. Фото: з відкритих джерел

Кожен військовий повинен знати, що, наприклад, через чотири роки служби він повернеться додому

Екс-командир роти батальйону "Айдар", директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий в ефірі каналу "Новини Live" висловив думку, що в Україні провалена мобілізація, в тому числі через те, що Верховна Рада своєчасно не проголосувала за норми, які посилюють відповідальність ухилення від військового обліку та посилюють мобілізацію.

"Наша цивільна влада несе всю відповідальність за зірвану мобілізацію. Це однозначно. Якщо далі розбиратися в межах цивільної влади, то, в першу чергу, — Верховна Рада саме тому, що відповідає за зміни у законодавстві", — сказав ветеран АТО.

Експерт пояснив, що одна з ключових тез — термін військової служби, тобто людина має знати, що вона "одягає форму" не на завжди, що вона не "купує квиток на війну в один кінець". На думку ветерана, кожен військовий повинен знати, що, наприклад, через чотири роки служби він повернеться додому навіть, якщо війна триває. На фронті його замінить людина, яка вказаний термін перебувала в тилу.

Дикий підкреслює, що цю норму вже повинні були проголосувати у ВР, вона пройшла всі узгодження в профільних комітетах тощо, але її" збили" в останній момент — під час голосування з більшістю в один голос.

Експерт стверджує, що депутати не посилили мобілізацію, бо знають, що "мудрий народ" вважає ці дії непопулярними та бояться за власні рейтинги.

Він зазначив, що військові, які наразі перебувають на фронті, обурені такою позицією — вважають, що їх попросту використали та "списали".  

Нам потрібно терміново змінити систему мобілізації

Капітан 1 рангу запасу ВМС ЗС України, стратегічний експерт компанії "Соната" Андрій Риженко в ефірі телеканалу “Еспресо” зазначив, що примусові мобілізаційні заходи є неефективними та нагадують "радянщину", тому в Україні потрібно формувати оперативні резерви за прикладом скандинавських країн чи Ізраїлю.

“Нам потрібно терміново змінити систему мобілізації. Зокрема, змінити роботу ТЦК та ВЛК. Систему мобілізації потрібно змінювати й робити її подібною до тих, які є в скандинавських країнах або в Ізраїлі. Там все будується на діалозі між державою та громадянином. І під час війні саме час це змінювати", — пояснив він.

Андрій Риженко навів приклад Фінляндії, де при 5 млн населення оперативний резерв складає 1,2 млн громадян. Таким чином, хоча Збройні сили Фінляндії складають 33 тисячі особового складу, у разі початку війни вони можуть активувати свої резерви. При цьому весь оперативний резерв там є підготовленим. 

“Кожен громадянин має військову частину, форму і т.д. В нас же просто зробили облік. Гадаю, що зробити облік і закрити кордони, — трішки не те, ці кроки не дають тих результатів, на які очікують. Це примусові кроки, які нагадують радянщину. Якщо громадянин дійсно патріотичний і перебуває за кордоном, то він повернеться за потреби. І таких людей було багато. А мати тактику без стратегії є метушнею перед тим, як тебе знищать", — додав він.

Також експерт критично оцінив заяви про необхідність терміново мобілізувати понад 160 тисяч військовозобов’язаних.

“Я б такі цифри не озвучував. Набрати людей, для яких немає зброї, буде дуже складно”, — зазначив він.

Читайте також на порталі "Коментарі" — війна в Україні: чому Зеленський запізнився з Планом стійкості рівно на 2 роки.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини