Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
З одного боку доводиться чути від різних експертів, що Україна має непогані шанси, щоби навіть перейти в контрнаступ на фронті. З іншого – звучать попередження, що росіяни на найгарячіших ділянках фронту близькі до того, щоб влаштувати котел, взявши наших бійців в оточення. Яка була б найбільш вдалою тактика ЗСУ для нового контрнаступу? Де РФ намагається створити котел для ЗСУ? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.
Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел
Політичний оглядач, колишній функціонер адміністрації Рональда Рейгана Джордж Волошин в інтерв’ю Kyiv Post зазначив, що торішній контрнаступ ЗСУ провалився зокрема через те, що росіяни змогли побудувати потужну лінію оборони. Україна має вдатися до хитрішого плану у своєму новому контрнаступі.
Волошин визнає, що росіянам вдалося створити потужну систему оборони на загарбаних територіях, яку українцям буде вкрай важко подолати. Також оглядач наголошує, що росіяни тим сильніше закріплюються на українських територіях і тим ефективніше нищать опір населення, чим довше вони утримують ці території.
На думку оглядача, найкращою стратегією для України будуть не нові спроби пробитися через укріплену російську оборону, а тактика "перестрибування" російської оборонної лінії. Для цього Волошин пропонує використовувати військово-транспортні вертольоти, аби закидати бойові підрозділи за передній край російської оборони.
Волошин вважає, що за допомогою вертольотів можна перекинути достатньо військ та припасів, аби створити плацдарм за лінією ворожої оборони і відрізати передові російські війська від їхніх ліній постачання за лічені дні.
В той же час полковник ЗСУ, колишній речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов в ефірі каналу "Еспресо" висловив думку, що поки що зарано говорити про контрнаступ. Російські окупанти намагаються створити котел для Сил оборони у Донецькій області. Ворог вже відчуває брак ресурсів на фронті, але активізація армії РФ в напрямку населеного пункту Шуми та в напрямку Нью-Йорка досить загрозлива, повідомив.
Він також додав, що наразі окупанти відчувають брак ресурсів і ворог, який не має досягнутих результатів, може не встигнути зрефлексувати на відповідні контрдії українських військових.
Читайте також на порталі "Коментарі" — у Кремля вже є питання щодо продовження війни: у ГУР дізналися деталі.
Новини