Головна Новини Суспільство Війна з Росією F-16 є музейними експонатами: розкрита правда про винищувачі, які отримала Україна
commentss НОВИНИ Всі новини

F-16 є музейними експонатами: розкрита правда про винищувачі, які отримала Україна

Україна отримала F-16 з дуже обмеженими можливостями

сьогодні, 11:06
Поділіться публікацією:

Винищувачі F-16, які сьогодні є важливим елементом протиповітряної оборони України, можуть посилити військову потужність Повітряних сил, однак істотний потенціал можуть надати шведські винищувачі Gripen, заявив в ефірі Freedom авіаційний експерт Костянтин Криволап.

F-16 є музейними експонатами: розкрита правда про винищувачі, які отримала Україна

F-16

На його думку, завдяки технологічним характеристикам, широкій номенклатурі озброєнь і сучасним електронним системам, F-16 є одним із найефективніших бойових літаків. Новітню версію F-16 Block 70/72 вже замовлено до 2028 року.

Проте, за словами експерта, ті F-16, що надійшли в Україну, обмежені в можливостях і здебільшого використовуються для протиповітряної оборони. Їм бракує сучасних систем радіолокаційного виявлення та ракет AMRAAM із більшою дальністю. Тобто, фактично, мова може йти про "музейні експонати". Також не було передано літаки раннього радіолокаційного виявлення Saab 340, а наявні ракети AMRAAM з обмеженою дальністю можна використовувати здебільшого лише для NASAMS і для боротьби з менш маневреними цілями.

Криволап також зазначив, що багатоцільові винищувачі Mirage 2000 від Франції, хоча й можуть використовувати ракети Storm Shadow/SCALP EG, все ж не кардинально змінять ситуацію через відсутність сучасного обладнання для далекого виявлення цілей.

Важливу роль могли б зіграти літаки далекого радіолокаційного виявлення Saab 340 AEW&C, які Швеція пообіцяла надати в межах нового пакету допомоги. Завдяки їм значно зросла б ефективність не тільки F-16, а й можливих французьких та шведських літаків Gripen. Останні є привабливими, оскільки здатні нести ракети SCALP, Storm Shadow, а також TAURUS, однак наявність і кількість таких літаків, які можуть надати Україні, є обмеженою.

Криволап припустив, що розмови про можливу передачу винищувачів Gripen стали більш актуальними через затримки в програмі передачі F-16 для України. Він вважає, що остаточне рішення щодо Gripen залежатиме від позиції США, оскільки частина обладнання розроблена американською корпорацією Lockheed Martin.

“Розмови про “Грипени” з’являються зараз, оскільки немає руху щодо F-16. Але я не впевнений, що ми дійдемо до розв’язання питання щодо “Гріпенів”, тому що в них стоїть обладнання, яке розроблено [американською військово-промисловою корпорацією] Lockheed Martin, тому однаково на експлуатацію цих літаків мають давати дозвіл американці. Думаю, що, якщо Америка забажає поставити щось на паузу, вона поставить це на паузу”, — підсумував експерт.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Умєров повідомив про те, які ще літаки може отримати Україна.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини