Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
Ініціативу, запропоновану президентом Франції Емманюелем Макроном, продовжують обговорювати європейські лідери. Переговори досі залишаються на початковій стадії, зокрема, й тому, що припинення бойових дій наразі видається далекою перспективою. До того ж лідери окреслюють певні загрози, повідомляє видання The Washington Post. Однак вже зрозуміло, що миротворчі сили не будуть об’єднані під прапором НАТО, оскільки така місія вимагала б згоди всіх членів альянсу та могла б спровокувати Росію.
Фото портал "Коментарі"
“Європейські війська будуть розміщені в Україні як стримуючий фактор, щоб РФ не відновила бойових дій. Деякі європейські лідери розглядають розміщення миротворців як один із варіантів надання гарантій безпеки Україні до її вступу до НАТО”, — йдеться у повідомленні.
Інтерес до ініціативи миротворчої місії проявили з боку Великої Британії, країн Балтії та Північної Європи. Однак видання повідомляє, що поки неясно, які країни візьмуть на себе зобов’язання надіслати війська, скільки чи який буде їхній мандат.
Серед ключових питань – що станеться, якщо Росія атакує розгорнуті сили, сказав чиновник, який брав участь в обговореннях.
За словами аналітиків і офіційних осіб, для створення значних сил знадобляться десятки тисяч військових. І хоча європейські чиновники визнали, що американські війська можуть бути виключені, вони сказали, що політична та матеріально-технічна підтримка США може мати вирішальне значення.
Вони не впевнені, на яку підтримку вони можуть розраховувати. Трамп пообіцяв швидко припинити конфлікт, хоча він не розкрив багато про своє бачення того, як це зробити.
Нагадаємо, портал “Коментарі” писав, яка країна готова надіслати війська в Україні за однієї умови.
Новини