Головна Новини Суспільство Війна з Росією Європа й надалі допомагає РФ отримувати надприбутки від продажу нафти: подробиці від Politico
commentss НОВИНИ Всі новини

Європа й надалі допомагає РФ отримувати надприбутки від продажу нафти: подробиці від Politico

Болгарія з серпня по жовтень імпортувала російську нафту виключно за цінами вищими за граничні

14 грудня 2023, 10:25 comments3994
Поділіться публікацією:

Болгарія – одна з країн ЄС, яка підтримує Україну у війні, але при цьому не проти й надалі купувати російську нафту. На початку серпня болгарські чиновники помітили щось, у законності чого вони не були певні. Російська нафта надходила в країну за ціною вище 60 доларів, тобто вище встановленої стелі цін. Як передає портал "Коментарі", видання "Politico" зазначає, що Софія отримала виняток із санкцій ЄС для того, щоб країна не зіткнулася з гострою нестачею енергії. Але митники хотіли знати напевно, тож звернулися до чиновників ЄС із проханням "роз'яснити ситуацію".

Європа й надалі допомагає РФ отримувати надприбутки від продажу нафти: подробиці від Politico

Російська нафта. Фото: з відкритих джерел

4 серпня вони надіслали електронний лист і отримали відповідь: "Сира нафта, що імпортується на підставі цих відступів, не обов'язково має бути за ціною 60 доларів за барель або нижче".

Журналісти звертають увагу, таким чином, Болгарія з серпня по жовтень імпортувала російську нафту виключно за цінами вищими за граничні. За оцінками аналітичного центру Centre for Research on Energy and Clean Air (CREA), вартість постачання склала 640 мільйонів євро. Ці гроші дісталися російським енергетичним компаніям, які сплачують податки, допомагаючи поповнювати скарбницю Кремля.

ЗМІ зазначає, що російська нафта, швидше за все, потрапляє до Європи за новими маршрутами. Правозастосовні органи по всьому континенті розрізнені і спираються на суперечливі дані. Виник цілий новий чорний ринок, який страхує, перевозить та ховає російське паливо по всьому світу. Інакше кажучи, санкції не допомогли. З моменту запровадження обмежень доходи Росії від експорту нафти скоротилися лише на 14%. А у жовтні доходи Росії від продажу викопного палива досягли 18-місячного максимуму.

"Схоже, що Євросоюз вже не має можливостей, щоб щось зробити. Останній пакет санкцій ЄС, який має бути остаточно затверджений на саміті лідерів цього тижня, в основному зосереджений на адміністративних змінах. Як вважають експерти, вони мало на що вплинуть .Відсутні зусилля щодо подальшого зниження граничного рівня цін на нафту", — йдеться в статті.

Читайте також на порталі "Коментарі" – санкції для відводу очей: ЗМІ дізналися, що сталося зі станом російських олігархів за рік.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини