Головна Новини Суспільство Війна з Росією «Європа готується до поділу і окупації України»: що відомо
commentss НОВИНИ Всі новини

«Європа готується до поділу і окупації України»: що відомо

Через українські тг-канали знову просувають російські наративи

20 лютого 2025, 08:56
Поділіться публікацією:

"Європа готується до поділу і окупації України". Про це заявив нардеп Олександр Дубінський, який наразі перебуває у СІЗО за підозрою у держраді, пише Центр стратегічної комунікації та інформаційної безпеки, зазначивши, що це фейк.

«Європа готується до поділу і окупації України»: що відомо

Карта України, розподілена російською пропагандою

Насправді: жодна країна світу, окрім Росії, не висувала і не висуває територіальних претензій до України. Навпаки, демократичні уряди надають Україні суттєву військову, економічну і дипломатичну підтримку.

"Метою просування таких меседжів є посилення російського наративу про Україну як "штучну" і "неспроможну" державу, а також "нормалізація" російської окупації частини української території шляхом приписування аналогічних намірів іншим державам.

Таке "віддзеркалення" є звичайною тактикою Кремля, а Дубінський і його Telegram-канал є інструментом для подібних російських інформаційних операцій", – зазначають в Центрі.

Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що директор Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Наришкін заявив раніше, що необхідно здійснити точний історичний аналіз можливості територіального поділу України серед прилеглих держав. Оскільки, за його словами, в Україні нібито відбувся крах державності.

"У цих умовах зазвучали міркування, що через неминучий розпад України її землі неминуче відійдуть суміжним країнам", — сказав Наришкін.

При цьому глава СЗР підкреслив, що така можливість "має бути піддана точному історичному аналізу". Наришкін переконаний, що потрібно проаналізувати з історичної точки зору "процеси і тенденції, які привели суміжні території до складу держави України, що не відбулася". Як приклад Наришкін нагадав про референдум у Закарпатській області України, що відбувся у 1991 році, про присвоєння області статусу автономії, проте "у Києві воліли не помічати волевиявлення народу". На думку Наришкіна, "найпослідовніше" на території сучасної України претендує Польща.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини