Головна Новини Суспільство Війна з Росією Є позитивні сигнали: як Курська операція змінила позицію Заходу
commentss НОВИНИ Всі новини

Є позитивні сигнали: як Курська операція змінила позицію Заходу

Захід схвально відгукнувся про наступ ЗСУ на Курщині

24 серпня 2024, 16:48
Поділіться публікацією:

Операція ЗСУ у Курській області показала, як легко і просто можуть змінюватися наративи російської пропаганди, заявив політолог Валерій Клочок.

Є позитивні сигнали: як Курська операція змінила позицію Заходу

ЗСУ продовжують Курську операцію. Фото з відкритих джерел

"Особисто для мене стало несподіванкою, коли пропагандисти почали заявляти, що, мовляв, Росія – велика, в Курській області втрачено не так вже й багато території, тому нічого страшного не сталося", — відзначив Валерій Клочок.

Разом з тим, наголосив політолог, реакцію на події на Курщині Кремль почав напрацьовувати з коліс, але робить це доволі вдало.

"Недооцінювати тут росіян не варто. Ворог зараз активно поширює меседжі про нібито причетність українців до підриву газопроводів "Північний потік", щоби перебити інформаційний ажіотаж навколо Курської операції та заодно послабити зростаючу підтримку України на Заході. Також важливим елементом запущеної інформаційної війни стали повідомлення про можливу загальну мобілізацію в Росії, до чого насторожено ставляться як в Росії, так і в Україні", — сказав політолог.   

Водночас, зазначив експерт, наразі приємно вражає реакція західних партнерів на Курську операцію.

"Як ми знаємо, США тривалий час намагалися управляти ризиками з метою недопущення ескалації та виходу війни за межі кордонів України. Війна перемістилася на російську територію, але з боку Штатів не прозвучало критичних заяв. Це дає підстави сподіватися, що найближчим часом США та загалом Захід дозволять ЗСУ бити далекобійними ракетами вглиб територій Росії. Також не виключено, що після аналізу Курської операції Штати вважатимуть допустимим переформатування РФ. Як відомо, Захід дотримується стратегії визначеності, а тому зацікавлений у збереженні Росії в теперішніх кордонах. Від цієї доктрини на початку цього року почав відходити Еммануель Макрон, просуваючи стратегію невизначеності щодо Росії. За це його активно критикували Байден і Шольц. Втім, нещодавно Байден, коментуючи події у Курській області, заявив, що Путін постав перед дилемою. Його заяву я трактую, як готовність підтримати стратегію невизначеності Макрона. А це означає, що незабаром колективний Захід може виступити за перезавантаження РФ і, можливо, навіть за розділення Росії на окремі держави", — резюмував він.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини