Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Дональд Трамп продовжує погрожувати Володимиру Путіну санкціями через відсутність прагнення Кремля завершити війну в Україні. Росія й надалі атакує українські міста, хоча президент США наполягає на припиненні бойових дій. Водночас Трамп зазначив, що не впевнений у ефективності санкцій проти Росії. Співзасновник аналітичного центру Brussels Freedom Hub Роланд Фройденштайн наголосив, що вплив обмежень залежить від їхнього характеру та масштабу.
Фото: 24 Канал
"Ми не знаємо, що буде. Залишається велике питання, чи дійсно Трамп запровадить вторинні стовідсоткові санкції на товари з країн, які продовжують торгувати з Росією? Мовиться про сферу енергетики", – зазначив Фройденштайн.
Він додав, що Китай купує близько 80% російської нафти, тому вторинні санкції були б серйозним ударом для Пекіну, а також створили б незручності для американських громадян.
"Він не хоче зруйнувати потенційну можливість укласти угоду з Китаєм. Це змушує мене сумніватися, чи дійсно будуть введені стовідсоткові мита для китайців", – пояснив аналітик.
Фройденштайн підкреслив, що риторика Вашингтона щодо Росії правильна, адже адміністрація Трампа оголосила про нове постачання зброї для України.
"Я б виділив два фактори, які можуть змінити ситуацію під час тиску на Росію – це жорсткі економічні санкції та посилення військової допомоги для України", – додав він.
Нагадаємо, Трамп також заявив, що Росія може уникнути нових санкцій, якщо погодиться на мирну угоду з Україною. За його словами, припинення війни зупинить загибель людей і стане ключем до зняття обмежень.
Портал "Коментарі" писав, що Україна наразі втратила контроль над понад 20% своєї території, і повернення всіх захоплених Росією земель одночасно можливе лише за умови її повної капітуляції, заявив кандидат політичних наук Євген Магда.