Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Сьогодні питання завершення війни в Україні розглядається переважно як політичний процес, особливо з урахуванням обрання Дональда Трампа президентом США. Видання Politico зазначає, що передвиборчі заяви Трампа свідчать про те, що припинення бойових дій може стати одним із головних пріоритетів нової адміністрації Білого дому.
Війна в Україні. Фото: УНІАН
Єгор Фірсов, бойовий парамедик з Авдіївки та колишній депутат Верховної Ради, вважає, що Трамп, як бізнесмен, не захоче розпочинати своє президентство з невдачі в Україні після масштабних інвестицій Вашингтона в її оборону.
Фірсов підкреслює, що навіть якщо дипломатичний процес буде розпочато, позиції сторін залежатимуть від ситуації на фронті. Саме військова реальність визначатиме ступінь готовності Росії до компромісів.
"Незалежно від очікувань щодо адміністрації Трампа, і США, і Європа повинні бути зацікавлені у посиленні підтримки Збройних сил України. Без цього переговори можуть перетворитися на платформу для ультиматумів з боку Путіна",— пише він.
Фірсов
додає, що основою для оборони України залишаються західне озброєння та
фінансування, оскільки Росія покладається на послаблення підтримки України
Заходом.
"Нам потрібно створити такі умови, за яких ворог не матиме
можливості просунутися вперед",— підкреслює він.
Серед основних проблем на полі бою Фірсов виділяє велику кількість піхоти противника та нестачу безпілотників.
Раніше Financial Times висловило припущення щодо можливого укладення мирної угоди між Україною та Росією у 2025 році. За даними журналіста Бена Холла, Україна може погодитися на фактичний контроль Росії над окупованими територіями в обмін на гарантії безпеки від Європи за підтримки США, водночас перспектива вступу України до НАТО залишиться замороженою.
Портал "Коментарі" раніше писав, що, за словами радника голови Офісу президента України Михайла Подоляка, у найближчій перспективі не може бути жодних переговорів із путінським режимом.
Новини