Головна Новини Суспільство Війна з Росією Дональд Трамп: Україна по суті погодилася передати США рідкісноземельні мінерали на 500 млрд доларів
commentss НОВИНИ Всі новини

Дональд Трамп: Україна по суті погодилася передати США рідкісноземельні мінерали на 500 млрд доларів

Продовжувати надавати допомогу Україні за безцінь, на думку Трампа, було б дурістю

сьогодні, 07:34
Поділіться публікацією:








Президент США Дональд Трамп в інтерв’ю Fox News зазначив, що нібито Україна по суті погодилася передати США рідкісноземельні мінерали на 500 мільярдів доларів. Він зазначив, що сприймає це як плату за військову допомогу, яку Вашингтон надав Києву.

Дональд Трамп: Україна по суті погодилася передати США рідкісноземельні мінерали на 500 млрд доларів

Дональд Трамп. Скриншот з відео

Водночас Трамп наполягає, що Штати повинні мати доступ до природних ресурсів України, незалежно від того, чи вдасться Києву досягти мирної угоди з Кремлем.

"Вони можуть укласти угоду. Вони можуть не домовитися. Можуть стати "російськими" чи ні, але наші гроші там. І я кажу, що хочу їх повернути", – заявив Трамп.

Продовжувати надавати допомогу Україні за безцінь, на думку Трампа, було б дурістю.

Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що на початку лютого радник голови Офісу президента Михайло Подоляк наголосив, що така модель співпраці між Україною та США можлива, проте для її реалізації Вашингтон має зробити важливий крок.

За його словами, зацікавленість Трампа у рідкісноземельних металах свідчить про його прагматичний підхід до російсько-української війни. Він переконаний, що США, особливо президент, прагнуть домінувати на стратегічно важливих ринках, зокрема в енергетиці. Окрім цього, Трамп має намір витіснити Росію з ринку озброєнь, що цілком можливо, адже західна зброя значно перевершує російську за якістю та технологічністю.

Ще один важливий аспект, каже Подоляк, США хочуть запобігти посиленню позицій Росії на ринку рідкісноземельних металів. Якщо Кремлю вдасться збільшити свою частку з 3% до 13%, це суттєво розширить його вплив.

"Для цього США не повинні дозволити країні-агресорці закріпитись на окупованих територіях. Все. Тут не питання в тому, щоб розраховуватися рідкісноземельними металами за допомогу. Це питання спільних домовленостей про інвестиції в цій галузі та переформатування глобального ринку. Це прагматика", — сказав Подоляк.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини