Головна Новини Суспільство Війна з Росією Дезертирство та СЗЧ набуває масового характеру: цифри вражають
commentss НОВИНИ Всі новини

Дезертирство та СЗЧ набуває масового характеру: цифри вражають

Кількість СЗЧ та дезертирства значно збільшилася від початку року

16 грудня 2024, 15:31 comments8642
Поділіться публікацією:

Інформація, наведена у Financial Times вразила — за даними видання в Україні за 10 місяців нарахували 60 тисяч дезертирів. Однак насправді цифра значно менша.

Дезертирство та СЗЧ набуває масового характеру: цифри вражають

Ілюстративне фото

В “Опендатабот” підрахували, скільки відповідних справ порушили, повідомляє портал “Коментарі”. Зазначається, що справ, відкритих за статтею 408 ККУ у звітах ГПУ, майже втричі менша. 

Однак дані наведені у західній пресі недалекі від реальності — у матеріалі об'єднали дезертирство (408 ККУ) та самовільне залишення частини (407 ККУ). 

Зазначається, що 19 922 кримінальних провадження було відкрито через дезертирство за 10 місяців поточного року. Дезертирів більшає рік до року: так, у порівнянні до того ж періоду торік таких справ побільшало у 3,7 раза. Лише у 3% справ цьогоріч вручено підозру, й лише в 1,3% справи дійшла на розгляд до суду.

Через самовільне залишення частини цьогоріч відкрито 41 950 кримінальних проваджень — вдвічі більше, аніж через дезертирство. Справ за статтею 407 побільшало за рік у 3,3 раза. Водночас розслідуються справи щодо СЗЧ також ефективніше: підозру отримали у 13% справ, а до суду дійшло 7%.

“Якщо скласти ці два показники, то дійсно можна отримати число, наближене до того, яке наводять у Financial Times — втім це буде грубою помилкою”, — наводить платформа слова юристів.

Адвокатка Валентина Слободянюк пояснила, що кримінальне законодавство передбачає, що і СЗЧ, і дезертирство — це самовільне залишення місця служби. Якщо людина вживатиме заходів, аби повернутися на службу, таке порушення буде кваліфікуватися як СЗЧ. 

Дезертирство ж за своєю суттю є переховуванням від правоохоронних та інших державних органів, а також органів військового управління, аби ухилитися від проходження військової служби. 

Дезертирство, на відміну від СЗЧ, є особливо тяжким воєнним злочином, та карається позбавленням волі до 12 років.


Дезертирство та СЗЧ набуває масового характеру: цифри вражають - фото 2


Нагадаємо, що народні депутати не впевнені, що військові повернуться із СЗЧ. Портал “Коментарі” розповідав, що проблема виникла у термінах повернення. 




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини