Де ЗСУ змогли дотягнутися до бомбардувальника Ту-22М3: у чому унікальність операції

Росія не виробляє ці літаки з 1993 року

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Україна завдяки атаці дроном знищила російський стратегічний бомбардувальник Ту-22М3. Росія стверджувала, що літак вартістю 100 млн. доларів нібито розбився через технічні несправності. Де ЗСУ змогли дотягнутися до російського бомбардувальника Ту-22М3? Які наслідки цієї унікальної операції? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, вивчивши думки експертів.

Літак, про який говорив Сирський, ЗСУ могли знищити на військовому аеродромі Дягілєво

Авіаексперт Валерій Романенко в ефірі Radio NV заявив, що російський бомбардувальник Ту-22М3, про якого розповів головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, Сили оборони могли знищити на військовій базі Дягілєво в Рязані, або на військовому аеродромі Шайковка.

Зокрема, експерт розповів, що 52-й важкий бомбардувальний авіаполк РФ перебазувався з Шайківки до Моздка.

Як зазначив Романенко, Моздок – це пристойна відстань, приблизно від України "навіть прямою" це 700-800 км.

На його думку, літак, про який говорив Сирський, ЗСУ могли знищити на військовому аеродромі Дягілєво в Рязані, або на військовому аеродромі Шайківка, що в Калузької області РФ.

"Скоріш за все, з Шайківці вони всі полетіли, бо це занадто близько - десь 300 км від нашої території. А на Дягілєво - ремонтне підприємство, де ці літаки ремонтують. Можливо туди прилетів один з літаків на ремонт, на технічне обслуговування й там його дістали… Бо загалом там (у РФ - ред.) небагато таких аеродромів, де базуються ці літаки. Вибір невеликий. Моздок, Дягілєво або Шайківка, а до аеродрому "Оленья" ми не дістаємо, на жаль", - висловився експерт.

Дрони ЗСУ демонструють феноменальну точність

Військовий експерт, офіцер резерву ЗСУ Андрій Крамаров в ефірі "Radio NV" розповів, що знищений українським дроном російський стратегічний бомбардувальник Ту-22М3 – унікальний, адже росіяни не можуть такі літаки знову відновити.

"Вартість нереально встановити. Оскільки останній літак Ту-22М3 було випущено в 1993 році. З іншого боку, доволі давно їх не використовували для обстрілів по Україні. Це повʼязано з ресурсом їхньої стратегічної авіації та планами з виробництва озброєння. Я так розумію, що їхній ВПК на ракети Х-22 та модернізовану Х-32 великих очікувань не має. Росіяни намагаються виготовити більше "Кинджалів" чи крилатих ракет", - сказав експерт.

Він нагадав, що напередодні на території Росії ще один літак Ту-22М3 впав у повітрі, що також пов'язане з вичерпанням основних ресурсів стратегічної авіації ворога.

Крамаров підкреслив, швидше за все, український БПЛА зміг уразити літак у момент, коли він йшов на посадку або тільки приземлився. Це показує високу точність наших дронів і вдало обраний момент.

Читайте також на порталі "Коментарі" - чи справді США залишають Європу та Україну: як трансформується світ.