Головна Новини Суспільство Війна з Росією Далі обіцянок справа не пішла: хто зриває постачання Україні обіцяних F-16
commentss НОВИНИ Всі новини

Далі обіцянок справа не пішла: хто зриває постачання Україні обіцяних F-16

У ЗМІ з'явилася інформація про те, що бельгійські F-16, обіцяні Україні, цього року не будуть поставлені

сьогодні, 08:00
Поділіться публікацією:

Бельгія не зможе поставити Києву до кінця 2024 раніше обіцяні F-16. Як повідомляє портал "Коментарі", про це повідомляє видання Le Soir.

Далі обіцянок справа не пішла: хто зриває постачання Україні обіцяних F-16

Винищувач F-16. Фото: з відкритих джерел

У ЗМІ зазначають, що серед причин називаються відсутність запчастин та підготовлених українських пілотів, а також затримки поставок F-35 на заміну в саму Бельгію. Тому обіцянку, дану бельгійським урядом президенту Зеленському під час його візиту до Брюсселя, не вдасться виконати.

За словами міністра оборони Бельгії Людивін Дедондер, яка минулої п'ятниці під час поїздки до Польщі представила підсумки планування операцій бельгійської армії до 2025 року, перше постачання винищувачів-бомбардувальників F-16 не зможе відбутися цього року, як було оголошено раніше.

У травні Бельгія підписала з Україною двосторонню угоду у сфері безпеки. Один із його пунктів передбачав постачання приблизно тридцяти F-16 до 2028 року в рамках коаліції, створеної спільно з Данією та Нідерландами.

"Бельгія зробить все можливе, щоб прискорити перше постачання, якщо це можливо, до кінця 2024 року", — повідомлялося у документі.

Читайте також на порталі "Коментарі" - ствердження радника президента США Джейка Саллівана про нестачу у складі ЗСУ пілотів, які могли б виконувати завдання на винищувачах F-16, є "гальмуванням процесу" передачі Україні літаків. Про це в ефірі телемарафону розповів колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко.

"Я це оцінюю, як намагання Саллівана за три роки політики, яку він проводив в контрольованій ескалації, з відходом в історію мати гідне обличчя, але з обличчям тут погано. Тому що бачимо, що контрольована ескалація привела до залучення четвертої ядерної держави, Північної Кореї, в цю війну. Та є результати, які маємо на фронтах — через те що несвоєчасно, з гальмуванням постачалось озброєння, техніка та боєприпаси", — зазначив експерт.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини