Головна Новини Суспільство Війна з Росією ЦПД: Немає різниці, запустять «Орєшнік» з Білорусі чи з Капустиного Яру
commentss НОВИНИ Всі новини

ЦПД: Немає різниці, запустять «Орєшнік» з Білорусі чи з Капустиного Яру

До Дніпра з Астраханської області ракета летіла 15 хвилин

9 грудня 2024, 14:32
Поділіться публікацією:

Шоу з "орєшніком" в Білорусі – це чергова страшилка, в ефективності якої Путіна переконали Кірієнко та Патрушев. Про це повідомив керівник Центру протидії дезінформацію РНБО Андрій Коваленко.

ЦПД: Немає різниці, запустять «Орєшнік» з Білорусі чи з Капустиного Яру

Ракетний комплекс "Кедр". Фото з відкритих джерел

"Наразі — це інформаційна історія. Втім, навіть саме можливе розміщення "орєшніка" там не збільшує небезпеку для України чи НАТО, як мінімум тому, що немає жодної різниці, летітиме він з "Капустиного Яру" чи з білорусі.

Всі розмови про менший час підльоту – це страшилка для цивільних людей Заходу та України", – наголошує Коваленко.

Він зазначає, що для систем ПРО дана річ ролі не зіграє. Так само, як вже і було з Кинджалом, який вперше в історії був збитий Patriot минулого року.

А от для розміщення доведеться вирішити низку технічних питань.

оловна мета росії – підвищення ставок пропагандою страху проти Заходу. Ядерна зброя в білорусі інформаційно не спрацювала, "орєшнік" використовується як бульбашка у відповідь на дозвіл бити західною далекобійною зброєю по рф. А розміщення в білорусі суто інформаційно буде розганятися під наративом "наближення орєшніка до кордонів НАТО", щоб змінити суспільні настрої в Європі.

При цьому, путін намагається приховати, що один з двох пусків "орєшніка" вже був невдалим", – зазначає керівник ЦПД.

Нагадаємо, що саме з Астраханської  області, з населеного пункту Капустін Яр окупанти запускали по Україні нову балістичну ракету великої дальності, яку вони назвали "Орєшнік". У ГУР МО України детально розповідали, якою саме ракетою завдали удар по Дніпру 21 листопада.

Підльотний час цієї російської  ракети з моменту запуску в Астраханській області до влучання в місті  Дніпро склав 15 хвилин. На ракеті було встановлено шість бойових частин: кожна —  оснащена шістьма суббоєприпасами. Швидкість на кінцевій ділянці траєкторії — понад 11 Махів (близько 3743,3 м на секунду). Випробування ракетного комплексу “кєдр” проходили на “4 государственном центральном межвидовом полигоне рф” (м. Капустін Яр, Астраханська обл.) у жовтні 2023 та червні 2024 року.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини