Рубрики
МЕНЮ
Давиденко Евгения
Зростання споживчих цін в Україні, за підсумками жовтня, пришвидшилося до 26,6% у річному вимірі. У листопаді інфляція продовжувала зростати, зазначають у Національному Банку. Згідно з даними регулятора, основні причини прискорення інфляції й подорожчання товарів, незмінні:
Ціни зниатимуться в 2023. Фото: https://pixabay.com/
воєнні дії та окупація окремих регіонів України, які впливають на збільшення виробничих витрат бізнесу та до дефіциту окремої продукції;
посилення атак на об’єкти інфраструктури ускладнює економічну активність і спричинило істотне зростання витрат бізнесу на підтримку безперебійної роботи;
дефіцит електроенергії призводить до скорочення виробництва і, відповідно, пропозиції товарів;
ріст попиту на паливо в умовах відключень струму створює додатковий тиск на вартість енергоносіїв.
Попри це, інфляції залишається контрольованою, запевняють в НБУ. В регуляторі зазначають, що літнє підвищення облікової ставки та фіксація офіційного курсу національної валюти стабілізують інфляційні очікування.
Цикл сповільнення річної інфляції почнеться з другого кварталу 2023-го, зауважили в НБУ. Загалом за підсумками наступного року зростання споживчих цін сповільниться. Головна передумова для цього — зниження безпекових ризиків завдяки зусиллям ЗСУ.
Як відомо, у жовтні, за даними Держстату, найбільше додали в ціні яйця. Вони подорожчали на 60,5% порівняно з вереснем. Разом з тим ціни на овочі та фрукти підскочили на 63 — 79% у порівнянні з попереднім роком. Ми писали, що дорожчає свинина. Її виробництво найбільше страждає від дефіциту струму.
Новини