Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Повномасштабна війна продовжується. Проте виникає чимало запитань, щодо того, чому західні боєприпаси для HIMARS в Україні стали менш ефективними? А також, чому незважаючи на постійні удари по НПЗ Росії не видно ефекту від цих операцій? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.
Удари по російським НПЗ. Фото: з відкритих джерел
Військовий експерт і дослідник історії авіації Михайло Жирохов в ефірі "NV" завив, що західні боєприпаси для HIMARS та інших гаубиць стали менш ефективними та точними через російські засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ). Одним із варіантів розв'язання проблеми є знищення або тривале виведення з ладу систем РЕБ агресора, повідомляє з посиланням на військових експертів.
Так, зазначив експерт, якщо ворожа ціль прикрита засобами РЕБ, то меншу ефективність на фронті мають не лише HIMARS, а й високоточні артилерійські снаряди Excalibur.
Ще однією слабкою ланкою в родині високоточних боєприпасів із GPS-наведенням виявилися бомби GLSDB, що запускаються з наземних платформ HIMARS.
Колишній співробітник СБУ, військовий експерт Іван Ступак в ефірі каналу "Еспресо" розповів, що ЗСУ, ГУР, СБУ вже півроку завдають систематичних ударів по об'єктах нафтопереробної галузі РФ, але помітного стрибка ціни чи дефіциту нафтопродуктів ще немає.
За словами Ступака, ударами по російських НПЗ Україна намагається погіршити економічну ситуацію там.
Аналітик зауважив, що ціни на АЗС вгору не йдуть, паніки немає, черги на АЗС відсутні, ціни на хліб не зростають. Всього цього не відбувається.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Україна чи РФ: на Заході спрогнозували, яка зі сторін отримає перевагу цього літа.
Новини