Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Вже котрий місяць поспіль не припиняються розмови про необхідність якнайшвидше поставити Україні західні винищувачі F-16. Чому ж за розмовами поки що нічого не відбувається? Навіть тренування українських пілотів, які мали розпочатися у липні, перенесли на серпень. Чи справді важливо Україні отримати західні літаки? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, зібравши думки експертів.
Літак F-16. Фото: із відкритих джерел
Військовий експерт Роман Світан в ефірі "24 каналу" заявив, що Захід, незважаючи на постійні прохання Києва, затягував із постачанням важкого озброєння, і Росія цей час використала, щоб краще підготуватися до українського контрнаступу. Окупанти зрозуміли натяк, добре "закопалися і промінувались". Тепер Захід зволікає з постачанням літаків, і Росія знову не втрачає часу. Є всі підстави стверджувати, що Москва зможе підготуватись до появи цих літаків.
Експерт звернув увагу, що країна-агресор почала активно знімати зі зберігання свої літаки, щоб на момент появи F-16 мати десятикратну перевагу в авіатехніці.
За його словами, сама собою з'являється думка, що Захід дає час росіянам гідно зустріти український контрнаступ.
При цьому західні експерти полковник ВПС США Максиміліан Бремер та старший науковий співробітник програми Reimagining US Grand Strategy Келлі Греко вважають, що Україні насамперед потрібні не літаки, а засоби ППО.
На думку експертів, українському командуванню не потрібно ускладнювати принципи ведення війни, а інтеграції західної авіації якраз їх і ускладнює, тому перехід до західного способу ведення повітряної війни буде складним процесом і підвищить ймовірність невдачі ЗСУ.
Західні фахівці вважають, що замість того, щоб намагатися конкурувати з росіянами в повітрі, ЗСУ слід дотримуватись своєї простої, але перевіреної стратегії протиповітряної протидії.
На думку експертів, щоб досягти успіхів у контрнаступі українські захисники мають заповнити прогалину в системах ППО малої та середньої дальності. Зокрема, ЗСУ потрібно зміцнити за рахунок великої кількості мобільних та автономних систем SHORAD, таких як американський AN/TWQ-1 Avenger та німецький Gepard. Ці озброєння легко можуть прикривати атакуючі бригади на фронті.
Читайте також на порталі "Коментарі" — про що говорять рішення саміту НАТО: що Україні потрібно було вимагати від союзників.
Новини