Надвечір 25 березня після тривалих переговорів США та РФ стали відомі нюанси про встановлення перемир'я в Чорному морі. Незважаючи на те, що заяви України та РФ продовжую відрізнятися, розмови про можливе перемир'я в Чорному морі, як перший крок для повного припинення вогню, не припиняються. Кому вигідніший мир у Чорному морі? Видання "Коментарі" розбиралося з цих питань, проаналізувавши думки експертів.

Мир у Чорному морі. Фото з відкритих джерел
Росіяни намагатимуться використовувати ці домовленості, якщо вони будуть, на свою користь
Військовий експерт Михайло Жирохов в ефірі Radio NV заявив, що мир у Чорному морі, про що зараз домовляються представники України, Росії та США, вигідний насамперед росіянам.
"Для них не так цікава зернова угода, їм байдуже на африканські країни, які її потребують. Їм цікаве транспортування добрив, які йдуть з Чорноморських портів РФ на експорт. Їх перекидання іншим транспортом – залізницею чи автівками не ефективне. Це добриво буде золоте. Тому його перевозили чорноморськими маршрутами. Після того, як Україна взяла під контроль частину Чорного моря, у росіян виникли певні проблеми", — сказав Жирохов.
Він додав, що зараз росіянам потрібен цей маршрут, щоб у значно більших обсягах проводити продажі. У той самий час, на думку експерта, РФ може використовувати мирні домовленості й у реалізації своїх військових цілей.
"Росіяни будуть намагатися використати ці домовленості, якщо вони будуть, на свою користь. І вишки Бойка цікаві для того, щоб розмістити там радіолокаційні станції та інше радіотехнічне обладнання. Аби контролювати українське узбережжя та частину акваторії Чорного моря. Але наші дипломати зроблять якісь запобіжники від використання таких агресивних планів росіян", – висловив думку Жирохов.
Росія продовжить атакувати із Криму
Військовий експерт, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман в ефірі Радіо Свобода заявив, що Росія може погодитися на домовленості про припинення вогню в Чорному морі, але при цьому атакувати Україну ракетами та дронами з анексованого Криму.
"Ми розуміємо з ким маємо справу — з РФ, тому вірити в те, що вони підуть на домовленості, які будуть корисні нам і не корисні їм, заледві, чи варто очікувати", — зазначив він.
При цьому експерт додав, що Росія може навіть погодитися на те, що не виводитиме свої кораблі-ракетоносії, якими вони атакують портову інфраструктуру, зокрема, Одеської області, але потім пояснить, що Крим не є Чорним морем, а це суша, тому звідти ворог запускатиме і "Іскадери" і "Шахеди", бо, мовляв, цього немає в домовленостях.
"Росія може погодитися, тому що всі їхні кораблі зможуть виходити в море, але не завдавати ударів, а ми не зможемо їх патрульні та будь-які інші кораблі топити нашими безекіпажними катерами, бо є така домовленість. Тому не Росію обмежать у можливостях на Чорному морі, а більше за Україну, адже ми відігнали російський флот за Новоросійськ, тому що вони нічого не можуть зробити з нашими дронами, які їх атакують і топлять", — зазначив Гетьман.
Читайте також на порталі "Коментарі" — росіяни можуть видихнути: якої потужної зброї більше не залишилося в України.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.