Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чому Україні непотрібні Tomahawk: чи зможемо ми самостійно бити по інфраструктурі РФ
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому Україні непотрібні Tomahawk: чи зможемо ми самостійно бити по інфраструктурі РФ

Україна могла б запускати ракети Tomahawk як із землі, так і з авіації

сьогодні, 09:10
Поділіться публікацією:

Під час інтерв'ю представникам провідних ЗМІ країн Північної Європи президент Володимир Зеленський фактично підтвердив запит України до союзників на ракети Tomahawk. Чому на сьогодні нам ці ракети не потрібні? Чи зможе Україна самостійно бити по інфраструктурі РФ, якщо союзники й надалі будуть лише розводити руками? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.

Чому Україні непотрібні Tomahawk: чи зможемо ми самостійно бити по інфраструктурі РФ

Ракети Tomahawk. Фото: з відкритих джерел

Перш, ніж отримати Tomahawk, нам потрібно отримати згоду від партнерів на удари по РФ

Експерт з авіації, провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко в ефірі каналу "Київ 24" заявив, що Україні немає сенсу отримувати ракети Tomahawk від Сполучених Штатів, якщо Вашингтон не надасть дозвіл на удари ними вглиб території Росії. Немає сенсу у зброї, яку партнери не дають дозволу застосовувати.

"Що ми, по Криму будемо стріляти? Так по Криму ми дістаємо і Storm Shadow. І можна було дати нам перші варіанти ракет JASSM, вони в рази дешевші. Якщо давати ракети Tomahawk, 1%, що їх дадуть. Але якщо їх дадуть, то вони мають діяти на повну дальність, інакше в них немає сенсу", – пояснив Романенко.

Експерт додав, що ці ракети є універсальними. І в разі їхньої передачі, Україна може запускати їх як з повітря, так і землі та моря.

"Всі ці ракети контейнерні — куди ви поставите контейнер, звідти ви можете їх запустити. Лише авіаційні варіанти, вони без контейнера, підвішуються під крило літака. Ми можемо використовувати фактично будь-які варіанти. Якщо контейнерний варіант, морський, ми його просто можемо поставити під сухопутну пускову установку, вантажівку. Авіаційний варіант – у нас є бомбардувальники Су-24, які зараз запускають Storm Shadow, на корневих пілонах вони здатні нести дві такі ракети", – додав Романенко.

Питання розвитку балістичних ракет рухається

Директор Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак в інтерв'ю УНІАН вислови думку, що вже у 2025 році українські балістичні ракети будуть використовуватися для ударів по російській військовій інфраструктурі. Це відбудеться, незалежно від позиції ключових союзників.

Щоправда експерт наголосив, українські балістичні ракети потрібно підсилювати іноземними – зокрема, — американськими технологіями.

"Нам потрібні рішення, які вже є, наприклад, які були в ракетах ATACMS. Зважаючи, що технології не нові, американці готові нам їх надати", – зазначив Валентин Бадрак.

Експерт підкреслив, що питання розвитку балістичних ракет рухається, але не так швидко, як би цього хотілося, і не в останню чергу — через проблему адміністрування. Експерт зазначив, що серед фахівців уже давно ведуться точаться про необхідність зміни керівництва КБ "Південне" — головного конструкторського бюро, яке займається цим питанням.

"Тобто, там дуже гарна команда конструкторів, але менеджмент кульгає на обидві ноги. Другий момент – треба, щоб всі складові ракетної програми велися та координувалися не через Мінстртатегпром, а через Міноборони. Конкретно – через "ракетного" заступника міністра", — констатував Бадрак.

Читайте також на порталі "Коментарі" — чи справді ядерна загроза стала ближчою: про що натякає Заходу Путін.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини