Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чому угода про припинення вогню невигідна Україні: які дві переваги втрачає Київ
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому угода про припинення вогню невигідна Україні: які дві переваги втрачає Київ

The Times пише про те, що США відбирають у України два найсильніші козирі у війні і заганяють її в кут

27 березня 2025, 13:20
Поділіться публікацією:

Угода про припинення вогню, яку США уклали з Росією, вибиває в України сильні козирі, завдяки яким Росії досить дорого коштує затягування війни. Йдеться про заборону вогню в Чорному морі та заборону на удари по енергетичній інфраструктурі. Про це пише оглядач The Times Едвард Лукас.

Чому угода про припинення вогню невигідна Україні: які дві переваги втрачає Київ

Зеленський, Трамп та Путін. Фото: з відкритих джерел

Автор публікації зазначає, що Україна й так у Чорному морі зуміла відтіснити російський Чорноморський флот і постійно тримає у напрузі росіян. А далекобійні удари по російських НПЗ спричиняють великі збитки для Кремля.

Погоджуючись на це рішення, Україна розраховувала створити потенційний важіль тиску, якщо Росія порушить умови припинення вогню. Однак, зазначає експерт, це могло б бути розумним переговорним гамбітом, тільки якби американці також чинили тиск на росіян. Але в той час, як вигоди для України мають, по суті, косметичний характер, Росії запропоновано вигіднішу угоду – допомогу в доступі до світового ринку для експорту сільськогосподарської продукції, доступ до портів та платіжних систем для таких операцій.

Автор публікації наголошує, водночас успішні високоточні удари України по нафтопереробних заводах і складах, що живлять військову машину Росії, є ключовим елементом її боротьби за виживання.

"У той час, як Трамп ставить Росію на шлях реабілітації, Україна, як очікується, віддасть дві свої найсильніші карти — панування в Чорному морі і дальні удари по Росії — і нічого не отримає натомість. Напередодні майбутніх раундів переговорів про ширше припинення вогню це заганяє Україну в кут", — йдеться в публікації.

При цьому російська позиція передбачає, що умовне припинення вогню набуде чинності лише після поступок санкцій. ЄС поки що відмовився скасувати санкції, заявивши, що розгляне такі кроки лише після "беззастережного виведення" російських військ з України.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Росія висунула низку вимог для того, щоб погодитися на припинення вогню в Чорному морі, яке було предметом зустрічі представників РФ, США та України в Саудівській Аравії 23-25 березня. За фактом Москва вимагала зняття санкцій в обмін на припинення вогню. Хоча раніше США про це нічого не говорили. Виходячи з такої ультимативної заяви, чи можна сказати, що переговори за фактом зайшли в глухий кут і припинення вогню тепер здається малореалістичним? Видання "Коментарі" розбиралося у цьому питанні, зібравши думки експертів.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини