Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Данії заявив, що цього літа світ так і не побачив потужного контрнаступу ЗСУ, бо в України не зник брак зброї, з якою можна було б атакувати ворога. Тим часом, поки Україна чекала від партнерів на озброєння, окупанти зміцнювали свої оборонні позиції, мінували величезні території. Що стало найскладнішим для прориву ЗСУ на фронті? На який крок може зважитись Путін, якщо відчує наближення кінця війни? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, вивчивши думки експертів.
Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел
Військовий експерт Владислав Селезньов в ефірі телеканалу "FREEДОМ" заявив, що протягом багатьох місяців росіяни не очікували приречено на початок українського контрнаступу, а якісно готувалися до нього.
Експерт зазначив, що зараз українські захисники прориваються крізь щільні мінні поля поблизу головної лінії оборони російських військ. Незважаючи на те, що українці задіють багато техніки та спеціально навчених військових із розмінування територій, цього все одно недостатньо, щоб зробити масований прорив.
За його словами, зараз уже стає зрозумілим, що українське командування робить ставку не на прорив, а на систематичне знищення складів з боєприпасами росіян. Як тільки спрацьовує розвідка, одразу ж завдаються прицільні удари по місцях зберігання техніки, озброєння, розміщення командних пунктів, пультів зв'язку. Але для того, щоб успішно реалізувати цей план, потрібно ще більше боєприпасів, відповідного обладнання, техніки та озброєння від наших партнерів.
У той же час експерт з міжнародної безпеки фонду "Демократичні ініціативи" Тарас Жовтенко в інтерв'ю "УНІАН" заявив, що сигналом про те, що війна наближається до свого завершення, може стати готовністю Путіна погодитися на обмін полонених за принципом "усіх на всіх".
За його словами, анонси таких можливих обмінів є лише елементом зовнішньої політики РФ для "гібридного впливу на українське суспільство та керівництво західних країн".
Читайте також на порталі "Коментарі" – у чому важливість візиту Зеленського до Швеції – яку допомогу може отримати Україна.
Новини