Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чому розмови про миротворців лише шкодять Україні: хто має ухвалити рішення
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому розмови про миротворців лише шкодять Україні: хто має ухвалити рішення

Європейці навряд чи будуть готові відбивати російські атаки у разі повторної агресії

19 лютого 2025, 06:55
Поділіться публікацією:

Останнім часом знову активізувалися розмови про іноземні миротворчі війська в Україні. Чи варто їх сприймати серйозно? Чому розмови про миротворців поки що лише шкодять українцям? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, вивчивши думки експертів.

Чому розмови про миротворців лише шкодять Україні: хто має ухвалити рішення

Миротворці. Фото з відкритих джерел

У більшості миротворчих операцій основна частина континенту – це авіаційний чи артилерійський комплекс

Військовий експерт Михайло Жирохов в ефірі "Radio NV" висловив думку, що можливість запровадження західних миротворців в Україну малоймовірна.

"Я дуже скептично ставлюсь до ідеї миротворців на території України з деяких причин. Перш за все, знаючи історію цих миротворчих операцій. Всі, хто каже, що вони готові відправити своїх миротворців до України, я маю на увазі Британію, ще деякі країни. Але вони говорять, що не на лінію зіткнення, тобто на територію України. Основна функція миротворців — це можливість завдати удар у відповідь. На випадок, якщо одна зі сторін порушить домовленості", — сказав Жирохов.

Експерт пояснив, що у більшості миротворчих операцій основна частина континенту – це авіаційний чи артилерійський комплекс. Вони мають завдавати поразки з боку, яка порушила домовленості.

"У разі колишньої Югославії це було потужне авіаційне угруповання, артилерія. Яке в будь-який момент могло завдати удару по сербах. Згадаймо наших миротворців в Африці, це насамперед були ударні вертольоти Мі-24. Які були основою будь-якого миротворчого комплексу. Я не думаю, що європейці зараз готові захочуть провести локальний наступ тощо. Тому ці політичні розмови треба слухати, аналізувати. Але навряд чи це дійде до практичного використання", — додав Жирохов.

Рішення про залучення миротворців має бути ухвалене всіма сторонами конфлікту

Полковник запасу, учасник миротворчих місій, військовий експерт Сергій Грабський в інтерв'ю Українському радіо заявив, що говорити про іноземні миротворчі війська в Україні ще зарано, бо не зрозумілі "обриси цієї операції" і за що відповідатимуть миротворці.

"Мене дуже дивують такі розмови, тому що рішення про залучення миротворців має бути ухвалене всіма сторонами конфлікту. Питання: чи була Росія взагалі присутня на Мюнхенській конференції? Чи висловила вона бодай потенційну згоду з тим, щоб якісь миротворці — не обовʼязково європейські — будуть розгорнуті відомо де?", — задається питанням експерт.

За його оцінкою, "ми говоримо лише про наші бажання, не узгоджуючи ці питання з іншою стороною".

"Уявімо, що миротворчі чи стабілізаційні сили, сили стримування будуть перекинуті до зони бойових дій чи поблизу неї. Що буде, якщо на них нападуть російські війська? Як вони реагуватимуть? Які їхні завдання", — наголосив Сергій Грабський.

Незважаючи на все, вважає полковник запасу, порушувати питання миротворців потрібно, "адже підготовка миротворчої операції загалом триває досить довго – від півроку до року".

Читайте також на порталі "Коментарі" — чи справді Франція готує військових до відправки до України: у МЗС зробили заяву.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини