Ситуація на Сході, перш за все, в Донецькій області продовжує залишатися досить складною, адже росіяни продовжують свій наступ. Проте, чи є вже ознаки того, що Росія буде змушена зменшити темпи наступу? Видання "Коментарі" розбиралося в цьому питанні, проаналізувавши думки експертів.
Наступ Росії. Фото: з відкритих джерел
Щоб підтримувати певні темпи просування, росіянам треба забезпечувати ці темпи ресурсами
Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський в ефірі Radio NV заявив, що ситуація на лінії фронту демонструє, що Росія вже змушена зменшити темпи наступу через неспроможність забезпечити їх необхідними ресурсами, в тому числі людськими.
Сергій Грабський зауважив, ситуація в Покровську говорить про те, що противник, незаважаючи на шалену чисельну перевагу, не має на сьогоднішній день достатньо ресурсів для того щоб здійснити штурм цього населеного пункту.
"І, зверніть увагу, що при лінії фронту у 1200 км ми в основному говоримо про Покровсько-Курахівську ділянку і про Курщину. Інші ділянки фронту не згадуємо з огляду на те, що противнику може десь там вдалося вгризтися в нашу лінії оборони, але не більше того. Тобто зараз ми говоримо про те, що з тих 1200 км лінії фронту активні бойові дії ми спостерігаємо буквально в 3-4 місцях. Масовані бойові дії. І на цьому все. Це говорить про те, що противник неспроможний підтримувати темп, який він задав", — прокоментував полковник.
За словами Грабського, ворог змушений знижувати інтенсивність бойових дій і в цьому є беззаперечна заслуга Сил оборони України, "які тримаються в неймовірних умовах" і "роблять неможливе", знищуючи противника такими темпами, про які сьогодні відомо.
"Щоб підтримувати певні темпи просування, росіянам треба забезпечувати ці темпи ресурсами. А РФ опинилась в такій ситуації, коли просто фізично не спроможна забезпечити такі темпи. Тому вона змушена зменшувати свої апетити щодо ведення наступальних дій. І я розширив би це питання. Втрати російської армії за 2024 рік складають 423 тис особового складу. Російська військова машина не спроможна забезпечити такі апетити, тому що система бойової підготовки може підготувати приблизно 320-350 тис. Це те, на чому ми маємо зіграти", — прокоментував військовий експерт.
Ворог вперся в Покровськ
Військовий аналітик, майор запасу, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман в ефірі "Radio NV" згодився з тим, що ситуація в Донецькій області, зокрема в районі Покровська, залишається складною.
"Ворог вперся в Покровськ. Він підійшов зі сходу до Покровська на відстань 7-8 кілометрів ще пів року тому, але далі просуватися не зміг, бо там були збудовані фортифікації, ми готові були давати йому відсіч. Тому він ухвалив рішення обходити Покровськ з флангів, щоб спробувати оточити місто. Це Торецький напрямок, Курахівський. Це чудово бачать наші командири, які планують бойові дії", – розповів експерт.
Гетьман додав, що росіяни продовжують утримувати перевагу в особовому складі та техніці. Завдяки цьому їм вдається продовжувати просування.
"Нам доводиться відходити з боями. Ворог просувається, але не швидко. Швидкість просування його зменшилася вже цього року, оскільки він несе дуже великі втрати. Але для того, щоб десь його зупинити, на якійсь ділянці повинна бути відповідна кількість наших сил та засобів – людей та техніки", – підсумував експерт.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чи може Україна захопити Курську АЕС: що вже відбувається.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.