Чому регулярна армія РФ не може собі дозволити тактику "вагнерівців"

Мобілізовані армії країни-терористки мають інший досвід, а точніше – його відсутність, та вкрай низьку мотивацію

Війна з боку Російської Федерації ведеться у збоченій реальності. Професіоналів у російській армії практично не залишилося. А ПВК “Вагнер” стала кісткою в горлі Генштабу ЗС РФ. Таку думку в Телеефірі висловив екскомандир взводу батальйону “Айдар” Євген Дикий, пишуть "Коментарі".

За словами військового, приватної армії підрозділи Пригожина були найбільш боєздатними саме за останній час, при тому, що їх не можна порівняти за боєздатністю з кадровими частинами, де служили контрактники.

“Наприклад, із десантурою і морпіхами, зрозуміло, близько ніколи не було. Але десантура і морпіхи, загалом, уже, так би мовити, теж закінчуються. Їх за цю війну вибили в дуже значному відсотку. Тобто професіоналів майже не залишилося, їх усе менше і менше. А порівняно з цією хвилею мобіків, із 300 тисячами, яких набрали восени, на їхньому тлі пригожинські “зеки” були значно боєздатнішими, бо більш вмотивованими — вони до в’язниці повертатися не хотіли. Крім того, знову ж таки, а командували ними пригожинські найманці, які до цього багато років в Африці відпрацювали, тобто в яких це, м’яко кажучи, не перша війна, тому вони чогось і досягли”, — сказав Дикий.

І ось ці досягнення, за словами експерта, стали кісткою в горлі російському Генштабу. Адже Пригожин всіляко на кожному кроці підкреслював, що провали — Генштабу, а досягнення — його.

"Насправді це ніколи не було правдою. Жоден бій ПВК “Вагнер” не виграла сама. Їм давали артпідтримку, авіапідтримку, їм на підкріплення кидали якраз кадрові десантні частини, а вони були, скажімо, ось тим асфальтом катком, який тілами, трупами продавлював нашу лінію оборони, але саме продавлював за дуже серйозної підтримки регулярних частин, тобто умовно частин того ж Герасимова. Але не тільки не було, скажімо, жодної подяки і підкреслення цієї взаємодії, а навпаки, Пригожин увесь час наголошував, що він воює сам, і тільки він успішно воює, а поруч генерали все провалюють. Лампаси, як він їх називав. Зрештою, лампаси озлилися. Зрештою, розлютилися, і показали йому, а на що він здатен, власне, сам без авіапідтримки, без артпідтримки, без постачання на рівні регулярних частин. Ну ось результат спостерігаємо”, — каже екскомандир взводу.

Суперечки й непорозуміння в рядах армії країни-окупантки лише на руку Силам оборони. Їхні конфлікти однозначно грають "в плюс" ЗСУ і на те є низка причин.

“Будь-які суперечності між ворогами, будь-які, скажімо, збої в їхній єдиноначальності і в єдиному управлінні операцією — це завжди нам на плюс. Тому запасаємося попкорном і спостерігаємо за великим батлом Герасимова і Пригожина. Битва двох якодзун, вона ж битва жаби і гадюки, з нашої точки зору. Чесно кажучи, ми більше зацікавлені навіть не так, щоб їх швидко відвели, а скоріше довше було протистояння, щоб вони одне одному паскудили, по черзі зривали операції і доводили одне одному, хто без кого не може. Ось чим довше цей бардак триватиме, тим для нас краще”, — резюмував Євген Дикий.

Як писали "Коментарі", творець ПВК "Вагнер" Євген Пригожин оприлюднив разюче фото втрат ПВК у боях під Бахмутом. Його опублікували наближені до "кухаря Путіна" пропагандисти. Трупи вагнерівців, очевидно, складені у медпункту перед відправкою до РФ.

Йшлося на шпальтах "Коментарів" і про те, що серія провальних спроб окупувати Бахмут Донецької області призвела до того, що засновник ПВК "Вагнера" Євген Пригожин втратив довіру президента Росії Володимира Путіна. У результаті Пригожин втратив владу. Російський диктатор тепер знову робить ставку на російську армію, сподіваючись виключно на Шойгу та компанію. Саме на цьому у його риториці робиться наголос.