Чому потрібна демобілізація: офіцер ЗСУ розкритикував позицію Генштабу
Рада відмовилася ухвалювати норму про демобілізацію після 24/36 місяців перебування на фронті
Верховна Рада зробила помилку, відмовившись вирішити питання демобілізації військових після тривалого перебування на фронті, вважає колишній командир роти 47-ї механізованої бригади, офіцер ЗСУ Микола Мельник.
"Питання демобілізації не потрібно було піднімати або все ж дотискати. Валерій Залужний свого часу чітко визначив, що демобілізація можлива при умові мобілізації 500 тисяч українців. Після цього почався стогін вічно втомлених. На жаль, цей стогін почули. Як наслідок, немає великої мобілізації – немає великої демобілізації", - наголосив Микола Мельник.
Офіцер ЗСУ відзначив, що крайнім у цій історії є простий солдат в окопі, а заручником - ефективна мобілізація, оскільки немає визначеності, на який термін може бути мобілізована людина.
Військовослужбовець висловив сподівання, що Головнокомандувач ЗСУ все ж таки змінить своє рішення або надасть суспільству адекватний план вирішення проблеми. Інакше, вважає він, в українській армії буду проблеми, з якими чинна система морально-психологічного забезпечення не справиться.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що російська армія накопичує ресурси для тривалої війни, переконаний заступник командира Третьої штурмової бригади, майор ЗСУ Максим Жорін. "Маємо розраховувати виключно на самих себе — розбудовувати власний ВПК, інвестувати у внутрішні розробки. Україні доведеться воювати, поки існує Москва у сьогоднішньому вигляді", — відзначив військовослужбовець.
Крім того, портал "Коментарі" розповідав, що міноборони Росії продовжує шукати в жіночих колоніях кандидаток для відправки на війну з Україною. Співробітники міністерства відвідали щонайменше чотири виправні установи, де вербували росіянок на війну проти України. В Іванівській області військових цікавила жіноча колонія №3, яка розташована в Кінешмі. "У кого є медична освіта — вербували в медперсонал. Решту — у штурмові підрозділи", — розповів адвокат.