Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Українські дрони не спрямовані на столицю Росії не через відсутність технічних можливостей, а через інший пріоритет – нищення ключових об'єктів російського військово-промислового комплексу, стверджує Євген Дикий, ветеран російсько-української війни та колишній командир роти батальйону "Айдар".
Фото: з відкритих джерел
За його словами, Україна проводить цілеспрямовану кампанію проти російської оборонної промисловості.
"Маємо абсолютно системний підхід до деіндустріалізації й демілітаризації Росії", — наголосив він.
Одним з об’єктів ударів став хімічний завод "Азот" у Невинномиську, Ставропольський край. Хоча підприємство відоме виробництвом добрив, наразі воно виготовляє вибухові речовини.
"Не варто обманюватися милозвучною назвою. 'Азот' сьогодні — головний постачальник вибухівки. І не дарма удар був завданий паралельно з ураженням Тамбовського порохового заводу", — додав Дикий.
Він зазначив, що удари ЗСУ фокусуються саме на таких критичних, унікальних виробництвах, без яких зупиняється вся ланка постачання боєприпасів.
"Ми б’ємо по найслабших і найменш замінних елементах виробничих ланцюгів — тих, які не можна швидко відновити чи продублювати", — пояснив ветеран.
Раніше Генштаб ЗСУ підтвердив, що в ніч на 14 червня було уражено об’єкти російського ВПК, зокрема — завод ННК у Самарській області, що виробляє компоненти вибухових речовин, а також комбінат у Невинномиську — ключовий постачальник сировини для боєприпасів та ракетного палива.
Як вже писали "Коментарі", голова організації "Центр спільних дій" Олег Рибачук в ефірі телеканалу Еспресо наголосив, що початок вересня може стати визначальним у глобальній політиці. Адже саме 2 вересня завершується 50-денний термін ультиматуму, який Дональд Трамп поставив Володимиру Путіну, а вже наступного дня, 3 вересня, очікується візит президента РФ до Китаю для переговорів із Сі Цзіньпінем.