Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чому на Курщині тепер можливі два сценарії: з чим прокололися росіяни
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому на Курщині тепер можливі два сценарії: з чим прокололися росіяни

Через значні втрати Росія була змушена сповільнити свій наступ

сьогодні, 07:14
Поділіться публікацією:

Попри відчайдушні атаки ворога в Курській області РФ, значного просування у росіян тут не відбулося. Чому на Курщині тепер можливі два сценарії? Про що говорять дії України в Курській області? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питання, проаналізувавши думки експертів.

Чому на Курщині тепер можливі два сценарії: з чим прокололися росіяни

Бої у Курській області. Фото: із відкритих джерел

Це була така сакральна дата для російських військ

Військовий експерт Олександр Мусієнко в ефірі телемарафону зазначив, що Силам оборони України вдається утримувати рубежі. 

"Ми пройшли 20 січня (дата інавгурації президента США Дональда Трампа – ред.) – це був такий етап, до якого була велика активізація бойових дій на Курщині – росіяни застосовували все, що могли, в тому числі у великих обсягах війська КНДР. Це була така сакральна дата для російських військ – виконати задачі і переконати, мабуть, на зовнішньополітичній арені, що потрібно вести перемовини, але цього не вдалося", — зазначив Мусієнко. 

За його словами, за цей тиждень дещо сповільнено наступ ворога, який не мав значних успіхів. При цьому нагадав, що відбулося відведення північнокорейських військових через значні втрати на полі бою.

Олександр Мусієнко наголосив, що зараз можливі два сценарії розвитку подій. "Ворог буде перегруповуватися і задіюватиме сили і резерви. Якщо не буде північнокорейців, то їм треба буде знімати війська з фронту. Або вони візьмуть певну паузу до очікування підкріплення і будуть задіювати авіацію, вестимуть обстріли артилерією, дронами, але кількість наземних атак може зменшитися", — зазначив він. При цьому не виключає, що це може бути пауза задля перегрупуванням і відновлення масштабних бойових дій.

Експерт нагадав, що з жовтня 2024 року російські війська фактично у наступі. За його словами, на жаль, на сьогодні повного виснаження у ворога ще немає, але наступальні дії дещо змінюються, зокрема, на Курщині, коли завдаються удари по командних пунктах, бо це на кілька діб, як мінімум, призводить до порушення планування.

У Росії немає тих сил

Командир підрозділу CODE 9.2 Олександр Настенко в інтерв’ю телеведучій "1+1" Наталії Мосейчук оцінив військову операцію України в Курській області та розповів про роль північнокорейських військових у штурмах.

"Курську операцію загалом я дуже позитивно оцінюю. Хороша була операція, зухвала. І це показує, що у Росії немає тих сил", — зазначив експерт.

За його словами, 14 грудня противник розпочав масований штурм, залучивши щонайменше 1,5 тисячі піхотинців із трьох напрямків. Наступ також відбувся і 3 січня. Українським силам довелося вести жорсткі бої, адже противник проривався між бойовими порядками та намагався зачистити позиції. Оборонятися було важко, оскільки артилерія та FPV-дрони не завжди могли зупинити атакуючих. Окрему роль у цих атаках відігравали північнокорейські військові.

"Корейці відіграли свою роль, але чи отримали вони якийсь бойовий досвід? Ні, бо вони рано чи пізно загинули. Я думаю, вони б простих (військових – ред.) не посилали. Пораненого корейця вантажили на спину і йшли вперед, а не відходили. Я не думаю, що вони були настільки дезорієнтовані, що не розуміли де вперед, куди наступати. Тобто вони беруть пораненого та йдуть уперед. Це говорить про високу мотивацію. Плюс ви розумієте, як у них промиті мізки", — сказав він.

Експерт також зазначив, що якби у росіян була можливість, вони б давно звільнили Курську область. 

"Тобто, це такий індикатор того, що в них не все так солодко, а це особисто мені додає, оптимізму, мотивації. Те, що ми можемо. Я взагалі вірю в те, що якщо правильно збудувати всю систему, процеси, зробити нормально все, я вірю, що ми можемо перемогти на полі бою. У нас для цього все є", — додав військовий.

Читайте також на порталі "Коментарі" — США призупинили допомогу Україні: чи є привід для хвилювання, про що свідчить крок Трампа.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини