Чому Києву важливо отримати гарантії безпеки від США – чи можуть виникнути проблеми з Трампом
Переговори з Вашингтоном щодо гарантій безпеки мають пріоритетний характер
Цього тижня Україна розпочне переговори зі США щодо двосторонньої угоди про надання гарантій безпеки (діятимуть до вступу нашої країни в НАТО), повідомив глава Офісу президента Андрій Єрмак. Тим часом екс-президент, ймовірний кандидат від Республіканської партії на виборах 2024 року Дональд Трамп вимагає від Конгресу США припинити військову допомогу Україні, аргументуючи це необхідністю співпраці Адміністрації чинного президента – демократа Джо Байдена – у розслідуванні щодо ймовірних корупційних справ "клана Байдена". Якими є перспективи отримання Україною реальних гарантій безпеки? Як кейс російсько-української війни розігруватиметься у президентських перегонах? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Для нас найкращим варіантом буде збереження нинішньої адміністрації демократів
Володимир Дубовик, директор Центру міжнародних досліджень, доцент кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету імені Мечникова, який викладає, зокрема, в США, поділився таким коментарем:
Щодо теми України в американській політичній боротьбі, то вона, на думку експерта, точно звучатиме.
Однак, продовжує експерт, переконливого кандидата від цього сегменту в Республіканській партії, який міг би кинути реальний виклик Трампу на виборах 2024 року, не видно.
Нюанс із Трампом та з республіканцями в тому, що вони, отримуючи владу, самі змушені йти в руслі тренду
Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін припускає, що отримання Україною гарантій безпеки від США є досить реалістичним сценарієм. Подібну практику, нагадує він, Штати застосовували до тих же Південної Кореї, Японії. Вони, як і Україна, поки що не входять до блоку НАТО, але мають певні гарантії безпеки безпосередньо від США.
Зрозуміло, продовжує Олексій Якубін, що трампісти зараз намагаються розкручувати стару справу сина Байдена, пов'язану, зокрема, з Україною. І вона, вважає політолог, матиме вплив на внутрішню політику США.
За словами політолога, нюанс із Трампом і з республіканцями (і це видно навіть по республіканській більшості в нижній палаті Конгресу) у тому, що вони, отримуючи владу, самі змушені йти в руслі тренду. А тренд зараз – у підтримці України. І навіть, якщо Трамп знову прийде до влади, розвернути корабель на 180 градусів йому буде досить складно, наголошує Олексій Якубін.
Читайте також на порталі "Коментарі" - очікування від серпня – що важливого має вирішитись для України.