Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Поки в США розводять руками щодо нових пакетів допомоги Україні, бо не впевнені, що буде вся нова допомога повністю доставлена в Україну до дати закінчення повноважень нинішньої адміністрації 20 січня, російська окупаційна армія атакує практично по всьому фронту. Найгарячіший Покровський напрямок. Гремить Торецьк, продовжуються інтенсивні наступальні дії противника на Курахівському та Куп'янському напрямках, а також у районі Часового Яру. Чого в найближчому майбутньому чекати від російсько-української війни, ситуації в ній і навколо неї? Видання "Коментарі" з цим питанням звернулося до експертів.
Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел
Колишній працівник СБУ (у 2004-2015 рр.) та консультант Комітету Верховної Ради з питань національної оборони безпеки, військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак зазначив, що бойові дії на фронті продовжуються, незважаючи на те чи тривають зараз свята за юліанським чи за григоріанським стилем. Найбільш гарячі напрямки теж залишаються незмінними.
Аналізуючи те, як можливо будуть діяти росіяни вже найближчим часом експерт позначив на мапі Deep State, власне кажучи, напрямки потенційного руху противника. Принаймні, говорить Іван Ступак, він би так діяв, якби конфігурація була на його користь.
Щодо допомоги США, то Іван Ступак згодний з тим, що американці зі своєю допомогою дійсно дещо підводять.
Він припускає, що росіяни будуть продовжувати наступати. Можливо, перші кроки на якесь замирення чи початок мирних переговорів ми зможемо побачити не раніше березня 2025 року.
Політичний та військовий аналітик Олександр Кондратенко зазначив, що наприкінці 2024 року інформаційний простір України ряснів заявами про можливе завершення війни з урахуванням можливості мирних переговорів з приходом Трампа і втрати Україною позицій на полі бою. Західні експерти, політики, лідери суспільної думки, журналісти на випередження озвучують прогнози, ідеї, роздають гарантії, видають бажане за дійсне, і все навколо однієї теми. У своєму погляді уперед українська спільнота, переважно, чомусь побачила на горизонті міраж завершення війни, хоча офіційні заяви представників влади свідчать про зовсім протилежне.
Олександр Кондратенко наголошує, на те, як будуть розвиватися події надалі, мають вплив сотні факторів як внутрішніх, так і зовнішніх. Непублічні домовленості міжнародних гравців, їх протистояння, геополітичні точки дотику, намагання змінити світовий баланс, створення майбутніх фінансових зон, розпалювання військових конфліктів і багато іншого – все це впливатиме на Україну як в короткостроковій перспективі, так і в подальшому.
На його переконання, жити очікуваннями для країни, що перебуває в стані війни від 2014 року, — це слабка позиція. Україні необхідно формувати власні гарантії безпеки. Ключовими елементами стійкості мають стати:
• Власний розвиток ВПК (в перспективі саме це може стати основою для довгострокової безпеки).
• Прагнення України до інтеграції в НАТО та ЄС залишається ключовим. Але водночас варто розглядати й інші варіанти (створення регіонального оборонного союзу із сусідніми державами , наприклад, Польщею, країнами Балтії).
• Двосторонні угоди: стратегічне партнерство з країнами, такими, як США, Велика Британія та Туреччина (міжнародні гарантії не завжди можуть бути надійними, проте вони є важливим доповненням до національної обороноздатності).
• Оборонні угоди з гарантованими поставками зброї в разі агресії (аналог "ленд-лізу").
• Економіка як основа безпеки (сильна економіка — це підґрунтя для потужної армії та міжнародної суб’єктності)
• Дипломатія та інформаційна війна.
Читайте також на порталі "Коментарі" - останній шанс для України: навіщо довірені особи Зеленського вирушили до Вашингтона.
Новини