Рубрики
МЕНЮ
Черновалова Кристина
Зниження мобілізаційного віку – це питання, яке мають вирішувати виключно Міністерство оборони, Генштаб ЗСУ та військові, переконаний доктор економічних наук і заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Олександр Гладун. В інтерв'ю для "Радіо Свобода" він наголосив, що це не сфера компетенції демографів чи політиків.
Експерт пояснює вплив мобілізації на демографічну ситуацію
"Ми (демографи) взагалі не дискутуємо це питання. На мою думку, це питання не демографів чи політиків, це питання Міністерства оборони і Генерального штабу, і вони повинні розраховувати свою потребу у військовослужбовцях, і залежно від цього вирішувати питання щодо призову," — зазначив Гладун у інтерв'ю "Радіо Свобода".
Однак, за словами експерта, підготовка молоді до військової служби має бути ретельнішою. Він звернув увагу на те, що нинішнє покоління 18-25-річних – найменш чисельне за всю історію України. Це пов’язано з рекордно низьким рівнем народжуваності, зафіксованим у 2001 році.
Водночас експерт наголосив, що демографічна ситуація не повинна ставати на заваді обороноздатності держави. Якщо країна не зможе захистити себе, розмови про її демографічне майбутнє втратять сенс. Особливу увагу він звернув на ситуацію в окупованих регіонах, де молодь примусово отримує російські паспорти й одразу мобілізується до армії.
Раніше “Коментарі” писали, що в Україні не бракує людей, щоб виконувати мобілізаційні плани згідно з чинним законодавством. Про це заявив Єгор Фірсов, головний сержант роти ударних БПЛА, в ефірі Радіо Свобода. Він наголосив, що країні не потрібно зменшувати мобілізаційний вік до 18 років, оскільки є достатньо дорослих і фізично готових чоловіків для поповнення лав ЗСУ.
Новини