Рубрики
МЕНЮ
Моесеенко Валентина
Російські активи на $58 млрд заморожені в банках різних країн світу. Про це йдеться в заяві Міжнародної групи з блокування майна підсанкційних росіян. Очікується, що частина цих грошей покриє витрати на відновлення України після виведення російських окупаційних військ з території країни, пишуть "Коментарі".
Понад $58 млрд російських активів заморожено – в яких країнах найбільше
Миколаївська область і Данське королівство підписали Меморандум про відновлення після війни. Фактично, документ закріпив взяті данцями ще влітку зобов’язання: щойно замовкне зброя — вони готові вкладати гроші для того, щоб регіон повернувся до довоєнного стану.
Частину коштів на відновлення України данці зможуть компенсувати завдяки замороженим у країні російським активам. Це майно та валюта на майже $11 млрд — уже куплені й оплачені Росією підсанкційні товари, наприклад, метал і залізна руда, які торік перебували в данських портах. А також — гроші росіян, які зберігалися в данських банках. Передати частину коштів на післявоєнне відновлення Миколаївської області Данія пообіцяла ще влітку.
Загалом міжнародна група з блокування активів росіян нарахувала понад $50 млрд уже заморожених коштів, які мають російське походження. Це і гроші, і заарештоване в різних країнах майно росіян, які перебувають під санкціями.
Найбільше російських активів заблоковано у США, де зберігалися федеральні резерви Росії. Серед європейських країн лідер — Бельгія. Маленька країна знайшла і заморозила російського майна на майже 60 млрд євро. Також Брюссель досяг успіху в блокуванні великих грошових переказів, учасники яких — пов’язані з РФ особи або компанії.
Наразі і США, і країни Європи працюють над розробкою механізму передачі заморожених російських активів Україні. Очікується, що частина коштів буде спрямована на компенсацію країнам Заходу за передачу зброї українській армії. Решту — на післявоєнне відновлення країни. Загалом збитки, яких Росія завдала Україні, вже оцінюють у два трильйони гривень.
"Коментарі" також писали про те, що перший пакет західних санкцій проти РФ було запроваджено 22 лютого 2022 року через визнання Росією так званих “ДНР” і “ЛНР”. Наступний пакет — вже на другий день повномасштабної війни, яку РФ розв’язала проти України 24 лютого минулого року. Зараз 12 місяць війни та 10 пакетів санкцій. Кожне нове обмеження — це проблема для російської економіки, тому що теорія санкційного тиску полягає саме у тактиці тисячі дрібних надрізів по економіці Росії, які призводять до того, що сукупність цих пакетів принесе найсильніші удари по російській економіці.
Як повідомляв портал "Коментарі", Україна потребує насамперед інвестицій в енергетичний сектор для диверсифікації виробництва енергії, а також в об'єкти для зберігання електроенергії.
Читайте також на порталі "Коментарі" — ЗМІ дізналися, хто допомагає Путіну обходити нафтові санкції.
Новини