Чи виправдаються наші очікування щодо підтримки з боку ЄС: що стане ключовим
Європейці, на відміну від більшості американців, відчувають загрози з боку РФ
У вечірньому зверненні 28 січня президент України Володимир Зеленський заявив, що на новий тиждень є графік міжнародної комунікації, який посилить нашу державу. Мова, за його словами, стосується, зокрема, відносин з Євросоюзом загалом, з нашими сусідами в ЄС, а також міжнародними інститутами. Враховуючи проблеми з отриманням допомоги від США, європейська підтримка стає критично важливою для України. Але й у Європі все непросто: піднімають голову радикальні сили, запускаються нові електоральні цикли. Чи виправдаються українські очікування щодо європейської підтримки? Як відносини між Україною та Європою можуть розвиватися у найближчому майбутньому? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
За трагічного для нас результату наступними стануть країни ЄС
Колишній міністр закордонних справ України (2007-2009), дипломат із більш ніж 30-річним стажем Володимир Огризко розмірковує так:
Експерт зазначає, що, судячи з останніх повідомлень, рішення про виділення Україні пакету допомоги у 50 млрд євро буде схвалено 1 лютого. Плюс, продовжує він, бачимо, що багато країн ЄС, розуміючи рівень загрози, надають допомогу Україні навіть поза деякими спільними фондами, на двосторонній основі.
На його думку, було б правильно, щоб наші німецькі друзі, особливо канцлер ФРН Олаф Шольц, нарешті зрозуміли, що коли б'ють по Україні, Україна повинна мати можливість бити у відповідь. А саме – по Росії. У тому числі – озброєнням, отриманим від партнерів.
Найближчим часом Євросоюз демонструватиме лідерство в підтримці України
Доктор політичних наук, експерт Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Ігор Петренко зізнався, що очікування від підтримки з боку європейців справді позитивні.
Також, зазначає він, цього тижня заплановано зустріч української та угорської сторін (на кшталт тієї, що провів минулого тижня наш прем'єр зі словацьким). Це, пояснює Ігор Петренко, важливе з точки зору того, що Україна демонструє конструктивну позицію. Свою готовність шукати компроміс навіть із такими складними для нас наразі європейськими сусідами як Угорщина та Словаччина.
Втім, продовжує він, як показує практика, навіть прихід правих сил до влади не означає, що вони втілюватимуть усі свої передвиборчі гасла (включаючи припинення підтримки України), займатимуться ізоляціонізмом тощо.
Ігор Петренко резюмує:
Читайте також на порталі "Коментарі" - кому вигідна сьогоднішня ситуація у війні: що і коли може змінитися.