Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чи спроможна Європа замінити американську допомогу Україні: що насторожує в ідеї США
commentss НОВИНИ Всі новини

Чи спроможна Європа замінити американську допомогу Україні: що насторожує в ідеї США

Поки що остаточно невідомо, скільки саме корисних копалин є в Україні, як і невідомо, що саме попросять США за продовження допомоги

сьогодні, 09:19 comments5526
Поділіться публікацією:

Сьогодні як ніколи стоїть питання щодо подальшої підтримки України з боку Європи та США. Невизначеність лише наростає. Чи здатна Європа замінити американську допомогу Україні? Що насторожує в ідеї США отримати корисні копалини замість військової допомоги? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, вивчивши думки експертів.

Чи спроможна Європа замінити американську допомогу Україні: що насторожує в ідеї США

Допомога Україні. Фото: з відкритих джерел

Європі потрібно вдвічі-втричі збільшити витрати

Головний редактор Defense Express Олег Катков в ефірі "Radio NV" розповів, що для того, щоб Європа могла повністю замінити допомогу Україні від США, їй треба приблизно вдвічі-втричі збільшити витрати.

"Як сказав президент України, понад 30% озброєння, яке зараз використовують Сили оборони, є американським. Нам потрібні ракети до Patriot — американські, нам треба ракети до F-16 — американські, до NASAMS — те саме. Потрібні високоточні ракети до Himars, 155-мм боєприпаси у відповідних об'ємах", — пояснив він.

За його словами, один із сценаріїв – це щоб європейські країни закуповувалися у США та передавали Україні. Принаймні у Білому домі такі ідеї звучать. Але варто розуміти, чи європейці погодяться на це. Адже вони тоді вкладатимуть гроші в американський ОПК, замість того, щоб розвивати свій.

Експерт зазначив, що тепер американські види озброєння, які постачалися Сполученими Штатами, доведеться діставати іншим чином.

Видобуток рідкоземельних металів – це тривалий та копіткий процес

Військовий експерт, екс-співробітник СБУ Іван Ступак в ефірі "24 Каналу" заявив, що у розмовах про передачу США українських корисних копалин йдеться лише про ті ресурси, які знаходяться на підконтрольній Україні території.

"Можна сказати — гей, американці, там у районі Вугледару, який уже захоплений росіянами, знаходиться стільки рідкісноземельних металів, що ви можете побудувати 25 заводів з виробництва електромобілів. І ми будемо вас усім забезпечувати, а ви йдіть відвойовуйте. Звичайно, американці на це не підуть", — сказав він.

Він зазначив, що видобуток рідкоземельних металів – це тривалий та копіткий процес, який може тривати роки. Тому йдеться про підписання договору, який розпочнуть реалізовувати вже після закінчення повномасштабної війни.

"Це не просто відправити півтора землекопа з тачкою, щоб вони пішли й накопали десь там в городі цього літію, паладію тощо. Це десятки мільйонів доларів на проєктні роботи. Це роки будівництва всієї інфраструктури. І це може коштувати декілька сотень (мільйонів — ред.) чи навіть мільярд доларів, початок цих робіт. І коли американці будуть отримувати профіт від цієї роботи – ніхто не знає. Це може пройти 3, 4, 5 років", – сказав Ступак.

Експерт додав, що в першу чергу необхідно визначитися з тим, які саме ресурси потрібні Сполученим штатам. Також треба дочекатися, поки відповідні рішення ухвалять на законодавчому рівні в Україні та США.

Читайте також на порталі "Коментарі" – чому Зеленський погодився сідати за стіл переговорів із Путіним: що показав фактор Трампа.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини