Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чи справді солдати в Україні вже на межі: як провести демобілізацію
commentss НОВИНИ Всі новини

Чи справді солдати в Україні вже на межі: як провести демобілізацію

Українським солдатам дуже складно, адже воюють без обмежень

сьогодні, 08:50
Поділіться публікацією:

Проект закону про демобілізацію розроблено, ось тільки її провести сьогодні практично нереально. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді України повідомив перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк. Чи можлива сьогодні демобілізація військових? Видання "Коментарі" розбиралося в цьому питанні, проаналізувавши думки експертів.

Чи справді солдати в Україні вже на межі: як провести демобілізацію

ЗСУ. Фото: з відкритих джерел

Армію потрібно забезпечити резервами

Колишній командир взводу батальйону "Айдар" Євген Дикий в ефірі телеканалу "Еспресо" заявив, що для ухвалення закону про демобілізацію спочатку потрібно забезпечити наше військо резервами.

"Ставлюся з розумінням до позиції Міністерства оборони та армійського командування щодо законопроєкту про демобілізацію. Ця норма вже була в травневому законі і її відхилили саме на вимогу військового командування. І я розумію, чому армійське командування виступає проти нього", — сказав Дикий.

За його словами, перед ухваленням цього критично важливого закону потрібно спочатку забезпечити армію резервами. Однак нардепи не голосують за жодну непопулярну норму, яка б посилила мобілізацію, тоді як позиція армійського командування дуже проста.

"Військове командування розуміє, що якщо депутати не приймають жодних норм, які забезпечать новобранців, але при тому приймуть норму про граничні терміни служби, то не за горами той момент, коли доведеться одночасно демобілізувати 700 тис. людей, не маючи нікого на заміну. Тобто взяти й розпустити фронт. Звісно, військове командування на це не згодне", — пояснив Дикий. 

Експерт зазначив, що спочатку потрібно прийняти закони, які посилять мобілізацію і тоді вже ставити питання про граничний термін служби для тих, хто вже служить. На його думку, останнє полегшить і мобілізацію.

Є речі, які посилюють почуття несправедливості у солдатів

Український журналіст і колишній полонений РФ Станіслав Асєєв в інтерв'ю виданню Le Monde розповів, що в Україні існує досить значна проблема з відсутністю демобілізації серед військових ЗСУ, що призводить до збільшення випадків дезертирства.

"Це проблема, яка вже перевищила 100 000 осіб. У нас величезна армія дезертирів, які бродять країною", — сказав Асєєв.

Журналіст поділився, що в лавах ЗСУ все частіше спостерігаються випадки дезертирства. Головною причиною він вважає почуття несправедливості, яке виникає в українських військових.

Попри різні закони, які допомогли прискорити темпи мобілізації в Україні, існує величезна потреба в поповненні армії, зазначає журналіст. Він заявив, що чоловіки бояться бути призваними на фронт і деякі з них нелегально залишають країну.

Саме це посилює почуття несправедливості у солдатів, які змушені воювати без обмежень, тоді як інші люди живуть "нормальним" життям, підкреслює Асєєв. Він додав, що існує чіткий контраст між цивільним життям у тилу та тим, що відбувається на фронті.

"Солдати не сліпі. Вони бачать, як частина суспільства ухиляється від мобілізації, бачать ці пачки грошей на хабарі... І знову ж таки, який вихід для них? Дезертирство", — розповів журналіст.

Читайте також на порталі "Коментарі" — мобілізацію чекає перезавантаження: що готують в Міноборони.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини