Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
В умовах повномасштабної війни з Росією Україна активно розвиває власний військово-промисловий комплекс. Одним із досягнень стала розробка нової ракети-дрона "Пекло". Які можливості ракети-дрона "Пекло"? Видання "Коментарі" розбиралося в цьому питання, проаналізувавши думки експертів.
Ракета-дрон "Пекло". Фото: з відкритих джерел
Військовий експерт, полковник ЗСУ Владислав Селезньов в ефірі каналу "Еспресо" зазначив, що українська оборонна промисловість представила зразок ракетного озброєння, виробництво якого можна масштабувати.
Як повідомив фахівець, бойова частина ракети-дрона "Пекло" не надто велика і за опосередкованими даними, вага її бойової частини може становити до 40 кг.
Експерт вважає, що однієї такої ракети вистачить, щоб перетворити на купу згорілого металолому один з сучасних літаків російської армії, який може перебувати на цій відстані.
На його думку, можливо, саме тому росіяни поспіхом почали будувати захисні споруди на території своїх летовищ, щоб убезпечити свої літаки та іншу цінну техніку та озброєння від впливу наших ракет.
Військовий експерт, офіцер резерву ЗСУ Андрій Крамаров в ефірі Radio NV зазначив, що фахівці вважають нову українську розробку "Пекло" крилатою ракетою, а не дрон-ракетою.
Експерт зауважив, що такі гібридні назви як "ракета-дрон", дуже часто з’являються через марктологів.
За словами Крамарова, що класично будь-яка ракета потребує пускового шасі, а у "Пекла" система запуску, характерна для дронів, тобто можуть запускатися з землі, з будь-якої рівної поверхні.
За його словами, така система запуску збільшує варіативність ракети, можливості щодо способів, методів її запуску і місць, бо не потрібно пускову установку кудись підганяти.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чи справді дрон ЗСУ дістав "Орєшніки": у РФ прокоментували вибухи на полігоні.
Новини