Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Дедалі більше повідомлень про те, що російські окупанти, перегрупувавшись, розпочали другу хвилю наступу на Донбасі. Чи справді все дуже серйозно? Чому цей тиждень може стати вирішальним? Видання "Коментарі" розбиралося з цих питань, вивчивши думки експертів.
Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел
Керівник програм безпеки центру глобалістики "Стратегія XXI" Павло Лакійчук в ефірі телемарафону заявив, що на Покровському напрямку українські захисники потужно стримували ворога, що спричинило серйозні втрати з його боку, тому окупантам довелося відтягувати свої сили для перегрупування.
За словами Лакійчука, цей час Сили оборони України використали для контрнаступу на південний захід та на північний схід від Покровська та було просування на критичних напрямках.
При цьому він додав, що, ймовірно, окупанти завершили перегрупування і вже вчора кількість зіткнень зросла в півтора рази, зокрема, біля Покровська, Торецька, Часового Яру, а також біля Курахового.
За його словами, незважаючи на великі втрати у людях, техніці, росіяни продовжуються "м'ясні штурми". При цьому експерт додав, що окупанти за кількістю ресурсів мають перевагу, а також мають серйозну авіаційну підтримку.
Військовий аналітик, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман в ефірі "Апостроф TV" заявив, що окупанти знову наростили кількість бойових зіткнень на Покровському напрямку, залучаючи до атак важку броньовану техніку.
За словами експерта, ворог почав задіяти велику кількість броньованої техніки, тому що цьому сприяють погодні умови — похолодало, ґрунт став твердим.
Він нагадав, що окупанти наступають на Покровськ із літа 2024 року і нічого не можуть зробити, намагаються обійти місто з різних боків. За його словами, росіяни зараз намагатимуться посилити наступальні дії на Покровськ, додати туди людей, техніку.
Олексій Гетьман зазначає, що у ворога "вікно можливостей" є лише до кінця наступного тижня, бо холодна погода сприяє залученню важкої техніки, а вже десь на третю річницю повномасштабного вторгнення — 24 лютого, розпочнеться потепління і тоді штурмові дії робитиме вкрай важко.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чому Україна відмовилася від угоди США щодо корисних копалин: які будуть наслідки.
Новини