Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Голова Офісу міграційної політики Василь Воскобойник висловився щодо ініціативи деяких держав стимулювати повернення біженців додому шляхом грошових виплат. Він не виключає, що частина українців у такому разі може повернутись в Україну, але згодом знову виїде за кордон. Про це він повідомив в ефірі Київ24.
Повернення українських біженців (фото з відкритих джерел)
За його словами, країни з високим рівнем життя, як-от Норвегія та Швеція, можуть дозволити собі здійснювати так звану "м’яку депортацію" біженців.
Посадовець припустив, що низка країн ЄС також може вдатися до подібних рішень.
Воскобойник акцентував, що українці прагнуть не просто переїхати до іншої країни, а знайти умови для гідного життя.
Він звернув увагу, що в Європейському Союзі вже функціонує система моніторингу переміщень біженців. Вона передбачає, що для в’їзду в певну країну необхідно зробити позначку в спеціалізованій інформаційній базі.
Він нагадав, що повномасштабна війна триває вже четвертий рік, і за цей час українці отримували допомогу в європейських країнах, однак нескінченно підтримувати їх соціально там не можуть. Європейські уряди хочуть, щоб українці інтегрувались, знаходили роботу і самостійно забезпечували себе. І ті, хто наразі залежить від соціальних виплат, зрештою будуть змушені або повернутися в Україну, або якомога швидше працевлаштуватися за кордоном.
Однак, як зазначив Воскобойник, наразі в Україні є серйозна проблема "невідповідності рівня життя потребам людей".
На думку чиновника, наразі немає об’єктивних причин, через які українці, які перебувають за кордоном, повинні повертатися додому. Водночас він підкреслив, що вони дуже потрібні Україні, тому будуть впроваджуватись спеціальні програми, зокрема забезпечення соціальним житлом та підвищення зарплат.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що тепер чекає на українських біженців. Країни Європейського Союзу можуть ухвалити рішення про правовий статус біженців з України вже у червні. Це питання актуальне, оскільки нинішній режим тимчасового захисту для українців діє до березня 2026 року. Як повідомляє портал "Коментарі", про це під час прес-конференції з президентом України Володимиром Зеленським у Празі заявив чеський прем'єр-міністр Петр Фіала.
Глава уряду зазначив, що Чехія прийняла найбільше українців на душу населення, 160 тисяч із них уже офіційно працевлаштовані.Новини