Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чи повернуться українські біженці, якщо за це будуть платити гроші
commentss НОВИНИ Всі новини

Чи повернуться українські біженці, якщо за це будуть платити гроші

Воскобойник не виключає, що біженці з України можуть повернутись додому, але потім знову поїдуть за кордон на проживання

6 травня 2025, 18:55
Поділіться публікацією:

 Голова Офісу міграційної політики Василь Воскобойник висловився щодо ініціативи деяких держав стимулювати повернення біженців додому шляхом грошових виплат. Він не виключає, що частина українців у такому разі може повернутись в Україну, але згодом знову виїде за кордон. Про це він повідомив в ефірі Київ24.

Чи повернуться українські біженці, якщо за це будуть платити гроші

Повернення українських біженців (фото з відкритих джерел)

За його словами, країни з високим рівнем життя, як-от Норвегія та Швеція, можуть дозволити собі здійснювати так звану "м’яку депортацію" біженців.

"У США взагалі тим, хто добровільно виїде зі США, при поверненні у свою країну запропонували виплатити по 1 тисячі доларів. І таким чином вони уникнуть принизливої процедури фізичної депортації", – сказав Воскобойник.

Посадовець припустив, що низка країн ЄС також може вдатися до подібних рішень.

"Але головне питання: коли українці отримають ці гроші, чи повернуться вони в Україну? Якщо буде умова обов’язкова – що виключно при поверненні в Україну вони отримають ці гроші, то люди можуть повернутися в Україну, отримати виплату і поїхати далі, наприклад у Польщу або Німеччину. Бо ті гроші, які будуть виплачувати, не зможуть забезпечити нормальне існування з високим рівнем добробуту для українців тут, в Україні", – наголосив він.

Воскобойник акцентував, що українці прагнуть не просто переїхати до іншої країни, а знайти умови для гідного життя.

Він звернув увагу, що в Європейському Союзі вже функціонує система моніторингу переміщень біженців. Вона передбачає, що для в’їзду в певну країну необхідно зробити позначку в спеціалізованій інформаційній базі.

"І, можливо, в цю базу будуть внесені ті люди, котрі вже отримали допомогу від інших країн європейської спільноти, аби вони далі не їхали. Але це стосується саме тих людей, які не обирають собі шлях працевлаштування, роботи, заробляння грошей і самозабезпечення", – пояснив голова Офісу міграційної політики.

Він нагадав, що повномасштабна війна триває вже четвертий рік, і за цей час українці отримували допомогу в європейських країнах, однак нескінченно підтримувати їх соціально там не можуть. Європейські уряди хочуть, щоб українці інтегрувались, знаходили роботу і самостійно забезпечували себе. І ті, хто наразі залежить від соціальних виплат, зрештою будуть змушені або повернутися в Україну, або якомога швидше працевлаштуватися за кордоном.

Однак, як зазначив Воскобойник, наразі в Україні є серйозна проблема "невідповідності рівня життя потребам людей".

"Думаю, що люди, які працюють у тій самій Швеції, коли побачать можливість отримати достатньо високий рівень грошової виплати за повернення, скоріш за все отримають ці гроші, повернуться в Україну. Але потім знову будуть шукати для себе можливості виїхати до Європи. Чому? Давайте подивимось на простий факт. Зараз випускник педагогічного інституту, котрий працевлаштовується у школі на мінімальну зарплату, отримує 8 тис грн на місяць. При цьому в Україні підвищились ціни на оренду. Наприклад, у Києві середня однокімнатна квартира коштує 17 тис. грн на місяць. І ось цей молодий педпрацівник не може забезпечити собі навіть можливості взяти в оренду житло. А якщо навіть заробить грошей на оренду, то на що йому жити фізично?" – зазначив він.

На думку чиновника, наразі немає об’єктивних причин, через які українці, які перебувають за кордоном, повинні повертатися додому. Водночас він підкреслив, що вони дуже потрібні Україні, тому будуть впроваджуватись спеціальні програми, зокрема забезпечення соціальним житлом та підвищення зарплат.

"Я дуже сподіваюсь, що ці нинішні проблеми тимчасові. Україна буде змінюватися", – підсумував Воскобойник.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що тепер чекає на українських біженцівКраїни Європейського Союзу можуть ухвалити рішення про правовий статус біженців з України вже у червні. Це питання актуальне, оскільки нинішній режим тимчасового захисту для українців діє до березня 2026 року. Як повідомляє портал "Коментарі", про це під час прес-конференції з президентом України Володимиром Зеленським у Празі заявив чеський прем'єр-міністр Петр Фіала.

 Глава уряду зазначив, що Чехія прийняла найбільше українців на душу населення, 160 тисяч із них уже офіційно працевлаштовані.
 Після початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації до України у лютому 2022 року ЄС активував Директиву про тимчасовий захист.
 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини