Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Станом на початок жовтня 2024 року 32% опитаних вважали, що для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності Україна може відмовитися від деяких своїх територій. Водночас більшість (58%) виступали проти будь-яких територіальних поступок Росії. Як передає портал "Коментарі", про це свідчать дані опитування КМІС.
Опитування українців. Фото: із відкритих джерел
Соціологи зазначили, що у період з травня 2022 року по травень 2023 року ситуація була відносно стабільною: близько 8-10% респондентів були готові на територіальні поступки, а абсолютна більшість – 82-87% – стабільно виступали проти будь-яких поступок.
Після травня 2023 року спостерігається поступове зростання частки тих, хто готовий до територіальних поступок. Частка тих, хто виступає проти будь-яких територіальних поступок, відповідно, знижувалася до травня 2024 року та досягла 55%.
Поточний показник у рамках статистичної похибки порівняно з травнем, тобто формально не було змін.
Зазначається, ті люди, які вірять у "безмежний" запас ресурсів Росії більшою мірою готові до територіальних поступок – 48% проти 44%, які однаково категорично проти. На противагу цьому серед тих, хто вважає, що Росія все ж таки вичерпує ресурси, лише 18% готові до територіальних поступок, а 72% виступають категорично проти поступок.
У разі особистої готовності терпіти війну, чим триваліший термін називають респонденти, тим менше серед них тих, хто готовий до територіальних поступок. Так, якщо серед тих, хто готовий терпіти війну кілька місяців-півроку, 59% готові до територіальних поступок, то серед тих, хто готовий терпіти 1 рік – 43%, а серед тих, хто готовий терпіти стільки, скільки потрібно – 21%. У той же час з 34% до 69% зростає частка тих, хто категорично проти жодних поступок.
Найвища готовність до поступок – серед тих, хто і не довіряє президенту, і вважають, що Захід хоче несправедливого світу від України (56% готові до поступок, 38% категорично проти).
Якщо ж у респондента "змішані" погляди (не довіряють президенту, але вірять у підтримку Заходу чи навпаки), то готовність до поступок вже стає нижчою і більше половини виступають категорично проти поступок. У той же час найменше готові до поступок ті, хто зберігає і довіру до президента, і довіру до Заходу. Серед них 69% категорично проти поступок (проти 24%, готових до територіальних поступок).
Читайте також на порталі "Коментарі" – скільки українців заощаджують на їжі: результати опитування.
Новини