Президент США Дональд Трамп зробив низку резонансних заяв після яких запитань стало ще більше щодо перспектив врегулювання російсько-української війни. То про що ж говорять заяви Трампа і чи наблизили вони хоча б на крок Україну до миру? Видання "Коментарі" розбиралося у цьому питання, зібравши думки експертів.

Дональд Трамп. Фото: з відкритих джерел
Найближчі 50 днів будуть дуже непростими
Екс-дипломат, політичний експерт Вадим Трюхан зазначив, що Трамп був би не Трамп, якби знову не порвав всі шаблони і не здивував всіх оптимістів і песимістів, разом узятих.
"З одного боку, він зробив ще одне, так виглядає, що "китайське", попередження путіну і путінській росії. І ті 50 днів, які він востаннє відміряв російському диктатору на завершення війни, будуть ой якими не простими для України. Та і для європейців також. Для росіян – це карт-бланш. І вони неодмінно ним спробують скористатися", – зазначив експерт.
Але з іншого, пояснює колишній дипломат, Трамп "уклав угоду" з тими ж таки європейцями, в особі генсека НАТО Рютте, про поставки серйозних пакетів зброї Україні. Проте досі чітко незрозуміло про яку саме зброю йде мова і коли вона надійде ЗСУ та хто конкретно за неї заплатить. Всі ці питання поки що без відповіді. Навіть цифра 17 щодо Patriots, яка прозвучала з вуст президента США, не зрозуміло чого стосується.
"Словами нашого покійного класика, — "маємо те, що маємо". Розслаблятися не можна точно. Надія – на себе любимих. Ніхто інший за нас нашу свободу і наше право на свою державу не захистить. Одне радує. Трамп вже не той, ким він був ще якихось 2-3 місяці тому. Його его путін таки задів, образив. Рожеві окуляри у сприйнятті "друга володимира" запотіли. І це добре", – підсумував Вадим Трюхан.
Трамп хоче відірвати Росію від Китаю
Політолог, професор кафедри міжнародних відносин НАУ Максим Ялі досить песимістично ставиться до перспектив переговорів РФ та України.
"Думаю, найбільше, про що можуть домовитися на цих переговорах, як і на перших двох раундах – це гуманітарні питання, обмін полоненими. Вже навіть Трамп усвідомив, що Путін не збирається зупиняти військові дії і, мабуть, продовжуватиме війну. Як ми бачимо, кількість обстрілів, їх інтенсивність за останні тижні, місяці значно зросли, і немає жодних практичних результатів ні від переговорів між Трампом і Путіним, ні від переговорів у Туреччині, якщо йдеться про зупинення воєнних дій та інші конкретні домовленості", – сказав експерт.
Щодо готовності союзників надати допомогу Україні, то Максим Ялі висловив сумніви щодо їх швидкої та ефективної віддачі.
"Питання, в якому обсязі США відновлять допомогу Україні. Почнемо з того, що пакети допомоги, які ми зараз отримуємо, затвердили ще торік попередньою адміністрацією. Після жодного рішення про нові пакети військової допомоги Україні ухвалено не було. Більше того, Трамп заявив, що США відновлять допомогу в оборонному озброєнні, і не зовсім зрозуміло, наскільки широко буде представлена номенклатура американського озброєння – тож тут ще дуже рано радіти. Плани ЄС теж не працюватимуть тут і зараз – зараз Україна воює з тим, що є, і навряд чи щось зміниться кардинальним чином найближчим часом", – зазначив політолог.
На його думку, Трамп грає на боці Сполучених Штатів і оскільки він бачить національні інтереси США. Його ключове завдання, тобто все, з чим пов'язані рішення, у тому числі й відстрочення запровадження нових санкцій та збільшення військової допомоги Україні, орієнтована на ці інтереси.
"Головна мета в тому, що Трамп хоче відірвати Росію від Китаю, який для нього є головною загрозою національній безпеці та глобальному лідерству Сполучених Штатів", — зазначив Максим Ялі.
Читайте також на порталі "Коментарі" — хто переможе у війні: на кого тепер робить ставку Трамп.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.