Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Західні партнери ще з минулого року натякають українській владі на необхідності знизити мобілізаційний вік, щоб нарешті переломити хід війни і мати перевагу над росіянами на полі бою. Чи доречна мобілізація з 18 років? До чого вона може призвести? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.
Мобілізація в Україні. Фото: з відкритих джерел
Військовий експерт Олександр Коваленко в ефірі телемарафону висловив думку, що на фронті суттєвих змін від зниження мобілізаційного віку не буде, а от для країни рішення щодо мобілізації юнаків віком від 18 років може обернутися демографічною катастрофою.
На думку Коваленка, кажучи про необхідність знизити мобілізаційний вік в Україні, майбутня адміністрація Дональда Трампа намагається виправдати скорочення військової допомоги. Навіть якби Україна прислухалася до цієї поради, на полі бою ефект від цього був би навряд чи. До того ж додатковим військовим знадобилося б відповідне оснащення й озброєння, без яких ста тисяч піхотинців вистачило б не більш ніж на чотири місяці.
Також він додав, що знижувати мобілізаційний вік немає необхідності, тому що Україна ще не використала мобілізаційний ресурс віком від 25 років.
Доктор економічних наук Олександр Гладун в ефірі каналу "КИЇВ24" заявив, що зниження мобілізаційного віку спонукатиме сім'ї виїжджати за кордон.
Олександр Гладун вважає, що лише військові знають потребу війська і саме їм вирішувати, чи варто знижувати мобілізаційний вік.
Читайте також на порталі "Коментарі" — поки в США думають, Франція та Великобританія погодили важливе рішення щодо України.
Новини