Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чи дійсно дрони ЗСУ здатні долетіти у будь-які точки Росії: яка найкраща зброя для ударів по РФ
commentss НОВИНИ Всі новини

Чи дійсно дрони ЗСУ здатні долетіти у будь-які точки Росії: яка найкраща зброя для ударів по РФ

Удари дронів СБУ мають позитивний для наших військ вплив на хід війни

11 листопада 2024, 06:37
Поділіться публікацією:

Останнім часом почастішали удари невставлених безпілотників по Росії. Причому дрони, які швидше за все запускаються з України, долають доволі пристойну відстань, атакуючи ворожі об’єкти на території країни-агресора. Чи дійсно тепер українські дрони здатні долетіти у будь-які точки Росії? Яка найкраща зброя для ударів по об'єктах в РФ? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.

Чи дійсно дрони ЗСУ здатні долетіти у будь-які точки Росії: яка найкраща зброя для ударів по РФ

Дрон

Ворог постійно має бути в напрузі

Політолог Тарас Загородній в ефірі телемарафону зазначив, що дрони СБУ постійно розширюють географію ударів по військовим об’єктам на території росії. Для України ці удари мають позитивний вплив на хід війни.

"Удари дронів СБУ мають позитивний для наших військ вплив на хід війни. Саме завдяки ним скоротився розрив між кількістю боєприпасів у нас та у росіян. Підлеглі Малюка комплексно б’ють у найболючіші точки росіян – склади зброї, НПЗ, заводи "оборонки", — зазначив експерт.

Він продовжив, знищується ресурс для ведення війни. Причому знищується на ворожій території. Порох, який, зокрема, виготовляють на хімкомбінаті на Тульщині, один з ключових продуктів при виготовленні боєприпасів.

Також, на думку експерта, удари дронів СБУ мають і значний психологічний ефект. 

"Ворог постійно має бути в напрузі. Не знати куди прилетить. Саме тому географія наших ударів надзвичайно широка. Від Сибіру до Кавказу, від Петербургу до Тульської області. Задача російської влади, на фоні великих втрат на фронті, максимально заспокоїти своїх громадян. Реальні вибухи це заспокоєння нівелюють. Хоча всі прильоти дронів місцева влада заперечує. Така ж історія у Тульскій області – на хімкомбінат мовляв впали уламки. Однак відео з місця подій показують, що "уламки" палають вже другу добу", — вважає Загородній.

Зараз головною метою є вибивання стратегічних можливостей РФ

Військовий експерт, виробник засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський в інтерв'ю "Українському радіо" зазначив, що Україна має широкий парк безпілотників, які можуть літати на велику відстань та вражати військові об'єкти у РФ. Зокрема дрони можуть це робити на різній швидкості — або з реактивною тягою, або зі звичайними двигунами внутрішнього згорання. 

"Зараз головною метою є вибивання стратегічних можливостей РФ. Йдеться про виробництво зброї та виробництво безпілотників. Якщо не помиляюся, в Тульській області є завод, який виготовляє саме вибухівку і це надважливий момент. Втрата певних компонентів може застопорити створення важкої зброї. Проте дочекаймося супутникових знімків, щоб подивитися, наскільки було завдано шкоди", — зазначив експерт.

За його словами, безпілотні системи є добрими для відпрацювання у виробничих потужностях, проте найкращою зброєю є та, що може донести понад 450 кг корисного навантаження.

"Дрони доносять до 100 кг і насправді ми використовуємо таку їхню кількість для того, щоб завдати значного удару. Якщо ми хочемо вразити виробництво БпЛА, які щоночі тероризують Україну, то треба згадати удар по Алабузі і розуміти, що в Ленінградській та Московській області є виробничі потужності, які виробляють безпілотники. Тут треба би було якісно відпрацювати ракетними можливостями", — підкреслив експерт. 

Анатолій Храпчинський зауважив, що Україна має певні проблеми щодо виявлення цих систем, адже ракети є зрозумілішими для засобів ППО.

Читайте також на порталі "Коментарі" — порятунок від російських дронів: яку зброю вже зазнає Україна.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини