Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Країни Євросоюзу можуть серйозно порушити питання відправлення європейських миротворців до України. Про це пише видання "Politico". Зокрема, міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс натякнув, якщо інформація про допомогу Росії від КНДР солдатами підтвердиться, то Заходу цілком доведеться повернутися до "європейських чобіт на українській землі". Також привертає увагу заява міністра оборони Франції Себастьяна Лекорню про те, що Європа продовжує обговорювати план перемоги президента Володимира Зеленського. Зокрема, Париж вважає за важливе розгляд питання розміщення сил неядерного стримування на території України. Чи може Європа дозріти, щоб розмістити миротворців на території України? Чому ці теми почали знову порушувати наші партнери? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Миротворці в Україні
Політолог, доброволець ЗСУ Кирило Сазонов вважає, що відправка миротворців з країн Євросоюзу в Україну можлива лише після закінчення війни з росією.
Він додає, тому будь-які рішення ООН будуть заблоковані росією в Раді безпеки ООН. А самостійною місією вони не приїдуть саме тому, що будуть розглядатися як солдати НАТО. Німеччина, Австрія, Угорщина, Словаччина на це не підуть. Та й Адміністрація Байдена також не ризикне.
Колишній працівник СБУ (у 2004-2015 рр.) та консультант Комітету Верховної Ради з питань національної оборони безпеки, військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак звернув увагу, що з приводу відправки європейських солдатів до України, навіть не для ведення бойових дій, йшлося ще півроку тому, коли президент Франції Макрон говорив, що він готовий відправити своїх солдатів. Його тоді декілька разів перепитували чи справді так він це планує чи бував він не обмовився. Проте французький лідер на це відповідав, що так це його рішення і Франція готова приступити до його реалізації.
Іван Ступак припускає, що на французів натиснули з Білого дому, порадили відмовитися від цієї ідеї, бо це призведе до ескалації.
Іван Ступак наголошує, що в цілому ідея відправити військових країн НАТО не на лінію розмежування, а на кордон з тим же Придністров'ям чи на кордон з Білоруссю – ідея непогана, але виникає питання: чи наважаться на це союзники? Поки що виходить так, що не наважаться.
Читайте також на порталі "Коментарі" — на Заході знову говорять про членство України в НАТО: який обговорюють сценарій для України.
Новини