Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Останнім часом досить багато суперечливої інформації щодо ситуації в Бахмуті. З одного боку, окупанти заявляють про встановлення повного контролю над Бахмутом. З іншого боку, спікери ЗСУ заявляють, що Україна продовжує контролювати певні райони міста-фортеці та в самому місті ще тривають запеклі бої. Чи буде трагедією відхід Сил оборони України з Бахмута? І чи виконав Бахмут, а точніше його утримання своє головне завдання? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.
ЗСУ. Фото: з відкритих джерел
Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі загальнонаціонального телемарафону заявив, що окупанти, які зайшли до Бахмута, можуть опинитися в своєрідній мишоловці, адже, якщо ЗСУ вдасться зайняти вигідні позиції на підступах до міста, то артилерія розноситиме війська РФ.
За його словами, контролює ситуацію той, хто контролює ключові висоти. Саме це дає можливість бачити Бахмут як на долоні. Тому як тільки почне працювати артилерія ЗСУ, росіянам доведеться починати оборонятися.
Експерт вважає, правильною тактикою Генштабу рішення відтісняти ворога з флангів і, навпаки, відійти з позицій у самому Бахмуті, який перетворився на одну велику руїну, там немає укріплених позицій, як раніше.
Військовий оглядач Роман Бочкала в ефірі "24 каналу" заявив, що українські військові вже давно виконали своє ключове завдання у Бахмуті, а зараз лише готують найкращі позиції для контрнаступу.
На його думку, Бахмут не відкриє для окупантів стратегічних шляхів для подальшого наступу у бік українського Донбасу.
Журналіст вважає, що доречно провести паралель між Бахмутом та Донецьким аеропортом. Свого часу, коли не встояв бетон аеропорту, було прийнято цілком правильне рішення провести перегрупування, зайняти нові позиції, бо вже не було де залишатися, не було що обороняти. Так і у ситуації з Бахмутом.
Читайте також на порталі "Коментарі" — що може наблизити падіння путінського режиму – чи річ у Путіні.
Новини