Через які компанії Росія отримує західні технології (СПИСОК)
Попри санкції Російська Федерація отримує західні технології, частину з яких, ймовірно, використовує для зброї. Деякі компанії говорять, що виконують довгострокові контракти, інші повідомляють, що не поставляють підсанкційні товари.
Через повномасштабний напад Росії Захід ввів санкції та заборонив постачання ІТ-продуктів та компонентів, які можуть використовуватись для зброї у РФ. Проте Росія створює ланцюги постачання та отримує західну техніку. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформаційну агенцію Reuters.
Журналісти Reuters та Королівського інституту об’єднаних служб (RUSI) викрили кілька компаній, які постачають західні ІТ-продукти до Росії. Видання заявляє, що до Росії надходили напівпровідники та інші компоненти з Туреччини, Гонконгу та інших торгових центрів.
Серед компаній, які постачають західні технології є Pixel Devices Ltd, що зареєстрована в Гонконзі, на ім'я Кирила Носова. Це чоловік, який проживає в Гонконгу та має російський паспорт. Носов заявив для Reuters, що він створив фірму, проте не працює в ній.
Власник Pixel Devices сінгапурська компанія Asia
Global Neolink, яка належить іспанцю Пере Роура Кано підтвердила, що Pixel
Devices постачає напівпровідники та інші продукти компаній Intel і AMD до Росії
в рамках довгострокових контрактів. Проте Intel і AMD заявили, що Pixel Devices
не є їх офіційним дистриб’ютором продуктів. Петербурзька компанія OOO KompLiga
є основним покупцем Pixel Devices та з квітня купила продукції на 181 млн
доларів.
Деякі російські компанії готові навіть публічно обговорювати як обійти західні санкції. Наприклад московська логістична фірма Novelco провела презентацію з назвою "Тактика та стратегії зовнішньої торгівлі для компенсації санкцій". Виконавчий директор Novelco Григорій Григор’єв порадив використовувати треті країни для отримання санкційних товарів, а не замовляти від постачальника напряму.
Саме Григор’єв зареєстрував в Туреччині компанію Smart Trading Ltd Sti, яка з березня поставила продукцію американських виробників технологій на понад 660 тис. доларів.
Також в Туреччині зареєстрована інша компанія Azu International Ltd Sti, яка постачає техніку до Росії. Саме Туреччина не виконує санкції, а компанії, які зареєстровані на її території купують американські та європейські ІТ-продукти та відправляють їх у РФ.
Окрім Туреччини, відправки електронних компонентів здійснюють і з Європи. В Естонії компанія Elmec Trade Oü відправила з 1 квітня до Росії товарів на 17 млн доларів. Подібним чином діють і інші компанії.
Список компаній, які постачають ІТ-продукти до Росії можна переглянути нижче:
- Azu International Ltd Sti (Туреччина);
- Bion Group Ltd Sti (Туреччина);
- Smart Trading Ltd Sti (Туреччина);
- Pixel Devices Ltd (Гонконг);
- Elmec Trade Oü (Естонія);
- Sinno Electronics Co Ltd (Китай).
Це не повний список компаній, а лише ті, які змогли знайти журналісти Reuters та RUSI.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про "сюрпризи", які росіяни залишили на деокупованих територіях.
Також "Коментарі" писали про те, що Путін переоцінив доходи Росії, через що у РФ можуть виникнути проблеми.