Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Спроби Росії створити нові бойові підрозділи або поповнити втрати у вже існуючих частинах шляхом мобілізації чоловіків із країн Центральної Азії можуть принести Кремлю нові проблеми. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в оновленому звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Мобілізація у Росії. Фото: з відкритих джерел
Американські аналітики зазначають, що наполегливість російської влади у використанні населення країн Центральної Азії для мобілізації, ймовірно, створить напруги між країною-агресором та її сусідами. Останні дедалі частіше використовують закони про боротьбу з найманцями для покарання громадян, які воювали проти України за РФ.
Зокрема, 28 листопада суд Казахстану засудив Олексія Шомполова до шести років і восьми місяців позбавлення волі за те, що він воював в артилерійському підрозділі ПВК "Вагнера" під Бахмутом. Подібні рішення до цього ухвалювали суди Узбекистану та Киргизстану.
Російські праворадикальні джерела розкритикували владу Казахстану і звинуватили їх у нібито "антиросійській" позиції. На думку аналітиків, якщо кількість таких справ збільшуватиметься, то й рівень напруги в РФ та в її міжнародних відносинах змінюватиметься.
Читайте також на порталі "Коментарі" — російський диктатор Володимир Путін підписав закон про федеральний бюджет на 2024 рік, майже третина якого, вперше в історії РФ, піде на утримання армії та оборонно-промислового комплексу. Закладена на оборону сума (10,775 трильйона рублів) на 70% більше, ніж 2023-го. Тим часом у США мають намір незабаром ухвалити свій бюджет, обіцяючи не забути там і підтримку України. Про що говорить і до чого може призвести гонка військових бюджетів у ракурсі російсько-української війни і не лише? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.
Новини